KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Nuh Çimento deprem tatbikatı yaptı
Nuh Çimento deprem tatbikatı yaptı
Güncel
30 Aralık 2011 Cuma 11:10
  • 828
  • 0

Nuh Çimento deprem tatbikatı yaptı

Nuh Çimento İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen deprem tatbikatında bin 185 öğrenci 1 dakika 50 saniyede okul binasından başarılı bir şekilde tahliye edildi

İlimizin başarılı okullarından Nuh Çimento İlköğretim Okulu, her sene öğrencileri bilinçlendirmek adına yaptığı deprem eğitimi ve tatbikatını bu yıl da başarılı bir şekilde tamamladı. Rehber öğretmen Ümmügül Karaçorlu`nun yürüttüğü proje kapsamında Mahalle Afet Gönüllüleri (MAGDER) ile yapılan işbirliği çerçevesinde anasınıfları da dahil tüm öğrencilere deprem eğitim semineri verildi. Ardından aslını aratmayan deprem tatbikatı gerçekleştirilen okulda 15 saniye sürdüğü varsayılan depremin ardından 15 saniye içinde bin 185 öğrencisi bulunan okul binası 1 dakika 50 saniyede tahliye edildi.

 

 

DEPREME HAZIRIZ
Nuh Çimento İlköğretim Okulu`nun ‘Sivil Savunma Kulübü` kurtarma, koruma ve ilk yardım ekibinin yanı sıra okulun 53 öğretmenleri de tatbikatta etkin görev aldı. Emsal olarak yaralıların enkazdan çıkarılıp ambulansa taşındığı tatbikata öğrenciler kadar velilerinde ilgisi yoğun oldu. Okul müdürü Abdurrahman Öz, “Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Tatbikatımız başarıyla gerçekleştirildi. Biz Nuh Çimento İlköğretim Okulu olarak depreme hazırız” dedi.

 

 

EĞİTİM ŞART
Proje sorumlusu Ümmühan Karaçorlu ise, “Amacımız deprem sonrası binayı güvenli, sağlıklı ve hızlı bir şekilde boşaltmayı öğrenmekti. Tedbirlerimizi alarak görev dağılımımızı yaptık. Katkıları için MAGDER`e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Çalışmanın her okula örnek olmasını da dileyen Karaçorlu, “Deprem eğitimi yapmak şart” ifadesini kullandı. Tatbikat sonunda derslerine dönen öğrenciler ise öğretmenlerini ve MAGDER üyelerini dakikalarca alkışladı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ