O cami Perşembe Pazarı’na mı YAPILACAK?
O cami Perşembe Pazarı’na mı YAPILACAK?
Güncel
16 Şubat 2018 Cuma 13:27
  • 3254
  • 0

O cami Perşembe Pazarı’na mı YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda ilimize yaptığı ziyaret sonrası kulislerde konuşulan oldukça ilginç bir konu vardı

Kasım ayında sınıf arkadaşı Nebi Güdük’ün cenazesi için ilimize gelen ve cenaze sonrası il protokolüyle valilik binasında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan iddialara göre protokolü fırçalamıştı. İlimizde büyük bir cami yapılmasını isteyen Erdoğan bu görüşmede gerekli talimatı vermiş ve özellikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yapılması planlanan bu büyük cami için yer arayışına başlamıştı.

 

Perşembe Pazarı’nı istemeyenler de var

Edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yapılması planlanan büyük cami için Perşembe Pazarı olarak bilinen alan belirlenmiş durumda. AKP ve bir çok bürokrat bu teklife sıcak bakarken yine parti içinden ve belediye yöneticilerinden bu alana sıcak bakmayanların da olduğu ve farklı alternatifler arandığı da gelen bilgiler arasında.

 

Perşembe Pazarı taşınıyor

Geçtiğimiz Aralık ayında Doğu Kışla’da Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın da katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirilen yeni Perşembe Pazarı alanının bir an önce tamamlanması bekleniyor. Yeni Perşembe Pazarı tamamlandıktan sonra Körfez Mahallesi’nde yer alan eski Perşembe Pazarı alanı boşe çıkacak.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

KENT REHBERİ