KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4216 TL
  • 6.1809 TL
  • 6.9730 TL
Kocaeli Zirve
O cami Perşembe Pazarı’na mı YAPILACAK?
O cami Perşembe Pazarı’na mı YAPILACAK?
Güncel
16 Şubat 2018 Cuma 13:27
  • 3402
  • 0

O cami Perşembe Pazarı’na mı YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda ilimize yaptığı ziyaret sonrası kulislerde konuşulan oldukça ilginç bir konu vardı

Kasım ayında sınıf arkadaşı Nebi Güdük’ün cenazesi için ilimize gelen ve cenaze sonrası il protokolüyle valilik binasında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan iddialara göre protokolü fırçalamıştı. İlimizde büyük bir cami yapılmasını isteyen Erdoğan bu görüşmede gerekli talimatı vermiş ve özellikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yapılması planlanan bu büyük cami için yer arayışına başlamıştı.

 

Perşembe Pazarı’nı istemeyenler de var

Edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yapılması planlanan büyük cami için Perşembe Pazarı olarak bilinen alan belirlenmiş durumda. AKP ve bir çok bürokrat bu teklife sıcak bakarken yine parti içinden ve belediye yöneticilerinden bu alana sıcak bakmayanların da olduğu ve farklı alternatifler arandığı da gelen bilgiler arasında.

 

Perşembe Pazarı taşınıyor

Geçtiğimiz Aralık ayında Doğu Kışla’da Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın da katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirilen yeni Perşembe Pazarı alanının bir an önce tamamlanması bekleniyor. Yeni Perşembe Pazarı tamamlandıktan sonra Körfez Mahallesi’nde yer alan eski Perşembe Pazarı alanı boşe çıkacak.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ