KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
O doktora, polisler sokağa koştu
O doktora, polisler sokağa koştu
Güncel
03 Aralık 2011 Cumartesi 12:59
  • 4187
  • 0

O doktora, polisler sokağa koştu

Randevu aldığı doktora geç kaldığı için acele ederken indiği aracının üzerinde çantasını unutan şahıs, terör korkusuyla yaşayan kenti ayağa kaldırdı

‘Toprağa gömülü olarak bulunan terör örgütünün kullandığı patlayıcı maddeler`, ardından yapılan operasyonlarla terör örgütüne üye olmak ve propagandasını yapmaktan gözaltına alınan gençler`, sonrasında ‘PKK üyesinin kaçırdığı Kartepe Deniz Otobüsü`, ‘Her gün polisle arbede yaşayan öğrenciler` derken kentte huzur kalmadı.
 

HERKES DİKEN ÜSTÜNDE
Herkesin diken üstünde yaşamaya başladığı ve eski huzurlu günlerin arandığı kentimizde en ufak bir şey vatandaşları sokağa dökmeye yetiyor. Bugün de komedi filmlerine konu olacak bir olay şehir merkezinde hareketli, bir o kadar da korkulu anlar yaşanmasına neden oldu. ‘Yok artık` dedirten olay Fevziye Camii`in önünde yaşandı.
 

DOKTORA GEÇ KALINCA
Aracıyla caminin yan sokağına giren Abdullah Ö., doktor randevusuna yetişmek için acele hareket etmeye çalıştı. Park yeri bulan ve otomobilini park eden Abdullah Ö., acele ederken çantasını, kapıları kilitlerken bıraktığı arabasının üzerinde unuttu. Abdullah Ö. koşarak doktoruna giderken arkada endişeli anlar başladı.
 

KİLİTLERKEN UNUTTU
Otomobilin üzerindeki çantayı gören vatandaşlar, çanta süsü verilmiş bomba olabileceğini düşündü ve telefona sarıldı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Şüpheli paketin bulunduğu alanda geniş güvenlik önlemi alındı. Vatandaşların meraklı gözlerle izlediği olayda polis çantayla ilgili inceleme başlattı.
 

İNCELENİRKEN GELDİ
Çantanın bomba olma olasılığına karşı bomba imha ekiplerine haber verildi. Ekipler şüpheli pakette inceleme yaparken çantanın sahibi Abdullah Ö. arabasının yanına geldi ve gördüklerine inanamadı. Abdullah Ö., şaşkınlığını gizleyemezken olayın iç yüzü anlaşıldı. Doktor randevusuna geç kalan vatandaşın bir anlık dalgınlığı ortalığı karıştırdı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ