KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7728 TL
  • 6.3865 TL
  • 7.0504 TL
Kocaeli Zirve
Belsa’dan roket attılar
Belsa’dan roket attılar
Güncel
16 Nisan 2010 Cuma 14:51
  • 1174
  • 0

Belsa’dan roket attılar

Belsa’nın terasından ateşlenen roketler bir süre havada süzüldükten sonra paraşütlerini açarak inişi başarıyla tamamladı

İzmit Belediyesi`nin, THK işbirliğinde açtığı roket yapımı kursu tamamlandı. Kursa katılan 33 kursiyer yaptıkları çalışmaları test etmek için Belsa Plaza`nın terasında uzmanlar gözetiminde roketleri ateşledi. Aynı zamanda kurs katılım belgelerinin de verildiği törene İzmit Belediyesi Başkanvekili İsmail Gündaş, belediye başkan yarımcıları Ayhan Acar ve Filiz Ertürk, belediye meclis üyesi İbrahim Elgin, Türk Hava Kurumu İzmit Şube Başkanı İbrahim Balyan, Ankara THK Genel Merkezi öğretmenlerinden Suat Esmer ve kursiyerler katıldı.

33 KURSİYER KATILDI
Belge töreninde bir konuşma yapan kurs öğretmeni Suat Esmer öğrencilerin roket yapım kursuna girebilmeleri için daha önceden kurum bünyesinde model uçak eğitimi almaları gerektiğini hatırlatarak, başarılarından dolayı 33 kursiyeri kutladı. Belediye başkanvekili Gündaş da “İnsanlarımızın hobilerini geliştirmek, yeni yetenekler kazanmalarına aracılık etmek üzere farklı alanlarda kurslar açıyoruz. Bu prensipler doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

BAŞARIYLA GEÇTİLER
Eğitmenler, karton köpük ve ahşap malzemeden yapılan roketlerin çevreye zararı olmadığını hatırlattı. Roketlerin motoru Romanya`dan geliyor ve uluslararası standartlara uygunluk taşıyor. Yaptıkları iki roketi de ateşleyen kursiyerler testten başarıyla geçti. Belsa`nın terasından havalanan roketler bir süre havada süzüldükten sonra paraşütlerini açarak inişi başarıyla gerçekleştirdi. Kursiyerler başarılarını alkışlarla kutladı. Belediye yöneticileri de öğrencilere belgelerini vererek başarılarını kutladı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ