KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9483 TL
  • 6.5689 TL
  • 7.8021 TL
Kocaeli Zirve
O katliam ile ilgili yeni gelişme!
O katliam ile ilgili yeni gelişme!
Güncel
14 Ocak 2020 Salı 17:32

O katliam ile ilgili yeni gelişme!

Sapanca Gölüne kıyısı olan Kartepe Eşme'de 11 Ocak Cumartesi günü yaşanan ve hayvan severlerin tepkisini çeken 'hayalet ağ' olayına ilişkin Sakarya Valiliği eylemin faillerine ait herhangi bir delil bulunamadığını söyledi.

Sapanca Gölüne kıyısı olan Kartepe Eşme'de 11 Ocak Cumartesi günü yaşanan ve hayvan severlerin tepkisini çeken 'hayalet ağ' olayına ilişkin Sakarya Valiliği'nden açıklama yapıldı. 11 Ocak Cumartesi günü saat 13.00'da Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne gelen bir ihbar üzerine harekete geçen ekipler Sapanca Gölü Eşme mevkiine gitti.

Sahilde amatör sportif avcılık yapan balıkçının oltasına takılan ve 300 metre ağ içine dolanmış 68 adet sakarca, yeşilbaş, elmabaş ve altıngöz ile birlikte sazan, kızılkanat ve turna gibi balık ile ördek gibi canlı türlerinin çürüdüğü görüldü. Kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce göle atılan ağ, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü'nce alınarak işlem yapılmak üzere İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kampüsüne götürüldü.

Burada gerçekleştirilen işlemlerin ardından eylemin faillerine ait herhangi bir delil bulunamadı. Daha sonrasında ağ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Entegre Tesisi'ne imha için gönderildi. Öte yandan, 2018-2019 yıllarında İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Sapanca'da toplam 141 denetim yapılarak; 60 bin 500 metre ağ, 30 bin metre pareketa, bin 350 adet pintere el konularak, 31 kişiye de para cezası uygulandığı açıklandı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ