Kocaeli Zirve
O yandaş gazete kapanıyor!
O yandaş gazete kapanıyor!
Güncel
13 Haziran 2018 Çarşamba 17:11
  • 7286
  • 0

O yandaş gazete kapanıyor!

İlimizde AKP iktidarı ile birlikte şahlanan Haldız Grup, geçtiğimiz yıllarda medya sektörüne adım atarak Özgür Kocaeli Gazetesini satın almıştı. Daha sonrasında Büyük Kocaeli adında ikinci bir gazete kuran Haldızlar’ın, günde 50 tane dahi satmayan bu gazeteyi bayramdan sonra kapatacağı bilgisine ulaşıldı

AKP’nin iktidara gelmesinin ardından aldığı birbirinden büyük ihalelerle kısa sürede büyüyen, kentte oldukça söz sahibi olmayı başaran Haldız Grup, geçtiğimiz yıllarda kentin en eski ve muhalif gazetesini 5 milyon liraya yakın bir ücret karşılığı satın almıştı. Satın alınmadan önce muhalif yapısıyla binlerce okuyucuya hitap eden Özgür Kocaeli, Haldız bünyesine geçmesinin ardından ise tam aksine iktidarın kalemi olmaya başladı.

 

GÖRÜŞÜNDE OLMAYANLAR ÇIKARTILDI

Haldız Grup’un AKP iktidarı sayesinde aldığı büyük ihalelerin meyvesi, maddi olarak Özgür Kocaeli’ye de kısa sürede yansımaya başladı. Kendi görüşünde olmayan, o gazeteye yıllarını vermiş birçok personeli tazminatı karşılığı kapının önüne koyan Haldızlar, milyon liralık yeni gazete binası Kandıra Sapağı bölgesine dikerek, kendince bu işi en iyi yaptıklarını herkesin gözüne sokmayı düşündü. Nitekim öyle olmadı. Özgür Kocaeli’nin tirajı Haldızların yandaş yayın yapmasından dolayı ters tepki yaratarak yarıdan da aşağıya düştü.

 

50 TANE SATILMIYORDU

Haldızlar, bu gidişe bir dur demek için ikinci bir gazete kurma planları yapmaya başladı. Sıfırdan bir yapı hazırlayarak AKP’li kesime hitap edeceklerdi. Milyar liralık ihaleleri de bu sıra kapan Haldızlar, maddi sıkıntılarla da boğuşmamasından dolayı Büyük Kocaeli adı altında ikinci bir gazeteyle piyasaya girdi. Fakat, herkesi şaşırtan bu hamle de istedikleri gibi gitmedi. Özgür Kocaeli’nin zaten gün gün düşen tirajı bu hamle sonrasında daha da aşağı çekilirken, Büyük Kocaeli de günde 50 gazeteden fazla satılmadı.

 

BAYRAM SONRASI KAPANACAK

Yaklaşık iki sene boyunca gazetenin tirajının artması için çırpınan yönetim sonunda pes etmiş olacak ki; Büyük Kocaeli Gazetesi’ni bayramdan sonra kapatma kararı aldı. Birçok meslektaşımızın kapatıldıktan sonra işsiz kalacağını düşünmeden verilen radikal kararların ucu yine meslektaşlarımıza dokunacak. Haldızların o kadar insana sahip çıkacağı ise kimseye pek akılcı ve gerçekçi gelmiyor.

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

TÜGVA Kocaeli’de iki atama

TÜGVA Kocaeli’de iki atama

Genç Yönetici Okulu, Stratejik Düşünce Okulu, Enderun Sohbetleri, Salihler Bahçesi, İşin Ehlinden, Osmanlı Şehirleri Futbol Turnuvası, Resimlerle 40 Hadis yarışması, Aile Okulu, Sahn-ı Seman Dersleri, Eğitim Kursları, Düşünen Gençlik Üretiyor Projesi, Bilim ve Teknoloi çalışmaları, Yazılım ve Kodlama Atölye Çalışmaları gibi organizasyonlarla kamuoyunda takdir toplayan Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliği, teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor. Çayırova ve Gebze ilçelerinin yeni temsilcileri görevlerine başladılar.

Usulsüz satışa CHP bu kez mahkeme yolu ile ‘Dur’ dedi

Usulsüz satışa CHP bu kez mahkeme yolu ile ‘Dur’ dedi

Sürekli olarak yapılan usulsüzlükler ile gündeme gelen Körfez Belediyesi’nin geçtiğimiz hafta gerçekleşen Ekim Ekim ayı meclis toplantısındaki büyük tepki çeken arsa satışı meclisin CHP grubu üyeleri tarafından idare mahkemesine taşındı. CHP Körfez İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Körfez Belediye Meclisi CHP grubu üyeleri Tayfun Balıkçı, Nilgün Solakoğlu, İbrahim Fortacı ve Fevzi Canbaz idare mahkemede gerekli işlemleri yaparak konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

Cemil Yaman, Erdoğan'la Macaristan'da

Yazan: Dilovası

Yorum: Helal olsun gerçekten büyük başarıdır tebrikler

Baran vatandaşa telefonla ulaşıyor

Yazan: Herekeli

Yorum: Kamuoyunda iyi bir izlenim bıraktığı kesnlikle hikaye, REİS ne demişti benim yanıma bu tanıdım şu akrabam diye kimse gelmesin Baran koşturup dursun boşuna çünkü son çırpınışları ElvEda BLD.BŞK.ğı

KENT REHBERİ