KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
ODTÜ KYÖD’lü öğrenciler yüreklerin pasını sildi
ODTÜ KYÖD’lü öğrenciler yüreklerin pasını sildi
Güncel
22 Aralık 2012 Cumartesi 11:08
  • 1118
  • 1

ODTÜ KYÖD’lü öğrenciler yüreklerin pasını sildi

ODTÜ KYÖD Ortaoklu’nun 8. sınıf öğrencileri muhteşem bir şiir dinletisi gerçekleştirek yüreklerin pasını sildi

ODTÜ KYÖD Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri SDKM Oda Tiyatrosu`nda dinleyenlerin yüreklerinin pasını silen bir şiir dinletisi gerçekleştirdi. Türkçe öğretmeni Sibel Terzioğlu`nun yönetimi, müzik öğretmeni Nur Ok`un desteğiyle düzenlenen gecede, ‘Bir şiir tutun içinizden, o olsun sizin şiiriniz` sloganıyla yola çıkan ve insan ömrünün gelip geçicililiği bir o kadar da kalıcılığı üzerine dinleyenleri düşündürüp, onların yüreklerindeki göçebe duyguları bir araya getirmeyi  amaçlayan öğrenciler, katılımcılara muhteşem anlar yaşattı.

 
DUYGUSAL ANLAR
Öğrenciler, şiir ve müzik zevkinin gençlik çağına adım atan bir gençte nasıl sergilenebileceğinin en gerçek kanıtı oldu. Aynı zamanda insan ömrünün şiirle anlatıldığı gecenin finalinde insanın kürkçü dükkanına; yani anne babasına döndüğünü anlatan ‘Ben Hayatta En Çok Annemi Sevdim` ve ‘Ben Hayatta En Çok Babamı Sevdim` şiirlerinin canlandırılması dinletiye gelen velileri hüzünlendirirken, çocuklarıyla bir kez daha gurur duymalarını sağladı.  
 
STRES ATTILAR
SBS başarısı her zaman göz dolduran okulun bu etkinliği; 8. sınıf öğrencilerini sınav stresinden uzaklaştırıp, öğrencilere özgüven kazandırma noktasındaki çalışmaların ne kadar başarılı olduğunu da gözler önüne serdi. Gecenin sonunda veliler, çocuklarını sadece akademik olarak değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel bakımdan da donanımlı yetiştirdikleri için öğretmenleri ile okul yöneticilerine teşekkür etti.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ