KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Ofiste Sanat’a ilgi yoğundu
Ofiste Sanat’a ilgi yoğundu
Güncel
07 Aralık 2010 Salı 14:11
  • 1658
  • 2

Ofiste Sanat’a ilgi yoğundu

Kocaeli’nin; tarihindeki ilk Hüsn-i Hat ve Tezhip sanatı sergisi açıldı. Hattat Mahmut Şahin, tezhip sanatçısı Abdullah Aydemir ve öğrencileri tarafından yaratılan 13 eser Kandemir Sigorta’nın ofisinde “Ofiste Sanat” adlı etkinlikle sergilenmeye başladı

Kocaeli`de kültür ve sanat alanında önemli bir adım daha atıldı. Kent; tarihinde ilk kez Hüsn-i Hat ve Tezhip Sanatı sergisine evsahipliği yaptı. “Ofiste Sanat” başlığı altında kültür ve sanat etkinlikleri yürüten Ercan Kandemir ve Hasan Kandaz`ın şirketi Kandemir Sigorta; ünlü hattat Mahmut Şahin, tezhip sanatçısı Abdullah Aydemir ve öğrencileri; Yasemin Eryiğit, Ayşegül Günay, Merve Kara, Nejla Kuşçu, Leyla Okatan, Kübra Saral ve Şefika Ülker`in eserlerini görücüye çıkardı. Sanat danışmanlığını Nalan Kumlalı`nın yaptığı sergide toplam 13 esere yer verildi. 500 ve 10 bin lira fiyat aralığında satışa da çıkarılan eserler bugün akşam standlardan indirilecek.
 

PROTOKOL DE İLGİLİ
Kandemir Sigorta`nın “Ofiste Sanat” etkinliğinin Hat ve Tezhip Sanatı etkinliğine sanatseverlerin yanı sıra kent protokolü ve siyasiler de ilgi gösterdi. AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kartepe Kaymakamı Mustafa Önaldı, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Nejat Birecik de sergiye katılanların arasında yeraldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ