KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Bisikletçiler Konya'ya hazırlanıyor
Bisikletçiler Konya'ya hazırlanıyor
Salon Sporları
11 Nisan 2010 Pazar 15:57
  • 1238
  • 0

Bisikletçiler Konya'ya hazırlanıyor

İlimizin başarılı bisiklet kulüplerinden Gençlikspor Bisiklet Takımı antrenör Mehmet Bozdemir gözetiminde 8-9 Mayis tarihlerinden Konya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor

80 KİLOMETRE PEDAL BASIYORLAR
Gençlikspor Bisiklet takımı antrenör Mehmet Bozdemir önderliğinde 8-9 Mayıs tarihleri arasında Konya`da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası`na hazırlıklarını sürdürüyor. Atatürk Spor Salonu önünde ilk etap çalışmalarını yapan genç bisikletçiler gelecek için umut veriyor.. Atatürk Spor Salonu önünde çalışmalarını sürdürürken, Kandıra yolu, Sapanca yolu, İzmit-Sakarya, Eski İstanbul yolu ve Yuvacık barajı etrafında çalışmalarını sürdürüp ortalama günde 60 ile 80 kilometre arasında pedal basıyor.

İLK ETAP FUARDA
Gençlikspor bisiklet takımı 24 Nisan tarihleri arasında fuar içinde yapılacak olan 23 Nisan Bisiklet şampiyonasında mücadele edecek. Gürkan Şensoy, Zeynep Kardeş, Serkan Balkan, Yusuf Ziya Erdem, Onur Balkan, Umut çalışkan, Bestenur Çalışkan, Aydın Çelik, Batuhan Kadir Binici, Emre Onan, Gamze Ayaz ve Beyza Kahveci madalya umudu olacak. Gençlikspor bisikletçileri Mersin Silfke Bisiklet yarışlarında ilk üç sırada yer alıp BRİSA Spor`un ardından söz ettirmeyi başarmıştı.

İKİ GRUP ÇALIŞIYOR
Gençlik Spor İl Müdürlüğü kış aylarında kış okulları ve Mayıs ayında yaz okulları etkinliğinde çalışmalarını sürdürürken, 8 ile 13 yaş birinci grupta 14 ile 18 yaş arasında ikinci grupta eğitim programın uygulanıyor. Gençlik Spor bisiklet branşında çalışmalarını Atatürk Spor Salonu önünde antrenmanlarını yaptırıyor. Usta Bisikletçi olmak isteyen ve ileriki günlerde daha iyi bir bisiklet sürücüsü olmak isteyenler için açılan Bisiklet eğitimine şuanda 30 bay-bayan sporcu katılıyor.

AMAÇ BİSİKLETİ SEVDİRMEK
Gençlik Spor İl Müdürlüğünde Bisiklet takımı antrenörü Mehmet Bozdemir, “ Geçen yıl gelen iki bayan sporcumuzu üç ay içinde kendini çok iyi yetiştirip Türkiye Şampiyonası`nda birçok sporcuyu geride bırakıp birinci olmayı başardı ve Milli takıma kadar yükseldi. Şuanda ikisi de BRİSA Spor formasını giyiyor. Gelecek için çok verimli gençler olacak. Gençlerimizi topluma kazandırmak amaçlı olarak bisiklet sporuna adapte etmek istiyoruz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ