KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Oğlumu bavul taşısın diye askere göndermem
Oğlumu bavul taşısın diye askere göndermem
Güncel
17 Aralık 2012 Pazartesi 15:49
  • 3366
  • 22

Oğlumu bavul taşısın diye askere göndermem

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, çeşitli konuları dile getirdiği sosyal paylaşım sitesi facebook'daki sayfasında rütbesiz asker konusuna değinerek, “Oğlumu bavul taşısın diye askere göndermem” diye yazdı

TBMM'de verdiği soru önergelerinin yanı sıra sık sık sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı paylaşımlarla da dikkat çeken MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bugün de Türk ordusunda ihtiyacından fazla rütbesiz erat bulunduğunu belirterek, "Ben, oğlumu general eşinin bavulunu taşısın diye askere göndermem" dedi.

 
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, çeşitli konuları dile getirdiği sosyal paylaşım sitesi facebook'daki sayfasında bugün de rütbesiz asker konusuna değindi. 
 
Silahlı Kuvvetler'deki rütbesiz personel sayısının gereğinden fazla olduğunu savunan Lütfü Türkkan, "Ordunun ihtiyacından fazla rütbesiz erat mevcudu olduğunu düşünüyorum? Orduda ütücü, kuaför, şoför aşçı, temizlikçi gibi hizmetler, neden vatan hizmeti sayılır anlayamam" diye yazdı. 
Lütfü Türkkan, şöyle devam etti: "Ben oğlumu general eşinin bavulunu taşısın diye askere göndermem. Havalimanında görüyorum generalin eşi hanımefendi iniyor, iki Mehmetçik de bavulunu taşıyor. Bu ne? Vatan hizmeti mi? Askerlerin vatan savunması dışında işlerde çalıştırılmasını engelleyen bir kanun tasarısı için, ben ve birlikte çalıştığım danışman arkadaşlarım gerekli çalışmalara başladık."
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ