KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Öğrenciler Cumhuriyete bağlılıklarını gösterdi
Öğrenciler Cumhuriyete bağlılıklarını gösterdi
Güncel
28 Ekim 2009 Çarşamba 12:34
  • 1194
  • 5

Öğrenciler Cumhuriyete bağlılıklarını gösterdi

İlk kez gerçekleştirilen Bayrağa Saygı ve Cumhuriyete Bağlılık Yürüyüşü yağmura rağmen büyük bir coşkuya sahne oldu

İlk kez gerçekleştirilen Bayrağa Saygı ve Cumhuriyete Bağlılık Yürüyüşü, yağmura rağmen Merkez Bankası önünden Anıtpark'a kadar gerçekleştirildi. Merkez Bankası önünden başlayan yürüyüşe vali yardımcıları Ali Sözen, İdris Kurtkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Bozkurt Uslu, CHP`li meclis üyesi Gülümser Ayhan, sivil toplum örgütü temsilcileri, okul müdürleri ve yaklaşık 2500 öğrenci katıldı.
 

BÜYÜK BİR COŞKU VARDI
Öğrenciler ellerindeki dev Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Büyükşehir Bandosu eşliğinde yağmura rağmen büyük bir coşku içinde Anıtpark'a kadar yürüdü. Yürüyüş yapanları Anıtpark'ta öğrencilerden oluşan 800 kişilik dev bir koro karşıladı. 800 kişilik koro Atatürk ve Cumhuriyet marşlarını söyleyerek bu anlamlı yürüyüşü daha da anlamlı kıldı. Alanda bulunan herkes dev koroya eşlik ederek büyük bir coşkuyla marşları söyledi.
 

ATAM SEN RAHAT UYU
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli yaptığı konuşmada, “Sizlere ulu önder Mustafa Kemal'in sözünü hatırlatmak isterim. Atatürk ‘Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır` demişti. Atam sen korkma emanetin emin ellerde. Bu emanete sahip çıkacağız” diyerek ilki gerçekleştirilen Bayrağa Saygı ve Cumhuriyete Bağlılık Yürüyüşü`nün büyüyerek devam edeceğini belirtti. 
Onur ÇELİK

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ