KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Öğrenciler, kabloları birbirine değdirerek asansör çağırıyor
Öğrenciler, kabloları birbirine değdirerek asansör çağırıyor
Güncel
29 Aralık 2010 Çarşamba 13:18
  • 3202
  • 2

Öğrenciler, kabloları birbirine değdirerek asansör çağırıyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) kampüsü içerisinde bulunan Yavuz Selim Yurdu'nda bozulan asansör, tamir edilmeyince yurtta kalan öğrenciler çözümü, asansörün tuş takımı kablolarını sökmekte buldu.

KYK'ya bağlı KOÜ kampüsünde bulunan Yavuz Selim Yurdu'ndaki asansör bilinmeyen bir nedenden dolayı bozuldu. Asansörü kullanmak isteyen öğrenciler, arızanın giderilmesi için günlerce beklemelerine rağmen yurt müdürlüğü tarafından çözüm bulunmadı. 5 katlı binada merdiven çıkmaktan yorulan öğrenciler, 'karadeniz yöntemi' diye tabir edilecek bir çözüm buldu. Asansörü kullanmak isteyen öğrenciler, tuş takımındaki kabloları çıkarıp, birbirine değdirerek asansörü çağırmaya başladı.
 

KABLOLARI BİRBİRİNE DEĞDİRİYORLAR
Yurtta kalan öğrencilerden Yusuf Bolat, uzun süredir asansörün tamir edilmesini beklediklerini, ancak tamir yapılmadığını ifade etti. 'Her gün 5. kata çıkmak insana işkence gibi geliyor' diyen Bolat, "Asansörün tamir edilmesini bekledik fakat kimse bir çözüm bulmadı. Yurttaki öğrenci arkadaşlar da çözümü tuş takımını çıkarıp, kabloları birbirine değdirerek asansörü çağırmaya başladılar. Bir an önce tamirin yapılmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ