KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Öğrencilerden soru yağmuru
Öğrencilerden soru yağmuru
Güncel
19 Kasım 2012 Pazartesi 11:52
  • 720
  • 0

Öğrencilerden soru yağmuru

İzmit Belediyesi tarafından okullarda başlatılan deprem eğitimlerinde minik öğrenciler, katılımcıları soru yağmuruna tuttu

İzmit Belediyesi`nin öğrencileri bilgilendirmek amacıyla düzenlediği okullarda verilen deprem eğitimleri devam ediyor. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Zemin Araştırma Birimi tarafından verilen Doğal Afet Bilinçlendirme Eğitimi, Atatürk Orta Okulunda da gerçekleştirildi. Jeofizik mühendisleri Faruk Küçük, Sait Yaşar ve Jeoloji mühendisi Ayşegül Kural Ağdaş tarafından verilen deprem eğitimine 320 öğrenci katıldı.

 
DOĞAL BİR OLAY
Öğrencilerin oldukça ilgili olduğu ve konuşmacıları soru yağmuruna tuttukları eğitimlerde katılımcılar, öğrencilere depremin doğal bir olay olduğunu hatırlattı. Eğitmenler, bazı durumlarda insanoğlunun doğa olaylarına karşı çaresiz kaldıklarını, depreminde bu olaylardan biri olduğunu aktardı. Katılımcılar, öğrencilere depremden korunmanın en iyi yolunun depreme karşı dayanıklı binalar yapmak olduğunu belirtti. 
 
DEPREME GÖRE PLAN
Eğitmenler, “Bugün Japonya da her gün deprem oluyor. Japonlar, bütün yaşamlarını, planlarını deprem üzerine kurduklarından bu felaketten büyük zarar görmüyorlar. Deprem onlar için adeta günlük olaylardan biri. Ülke olarak bizler de deprem konusunda bilinçlenir, bütün planlarımızı buna göre yaparsak, depremden bu kadar endişe duymayız” dediler. Öğrencilere, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın deprem eğitimleriyle ilgili mesajı da dinletildi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ