KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Öğrencilere deprem eğitimi
Öğrencilere deprem eğitimi
Güncel
09 Ekim 2012 Salı 11:51
  • 784
  • 0

Öğrencilere deprem eğitimi

Zübeyde Hanım ve Nuh Çimento İlkokulu öğrencileri, Deprem Eğitim Merkezi’nde deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapılması gerektiğini öğrendiler
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin Sekapark kültür alanı içinde faaliyete açtığı Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi`ndeki deprem eğitimleri okulların açılmasıyla tekrar başladı. Yeni dönemde Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi`nin ilk konukları Zübeyde Hanım İlkokulu ile Nuh Çimento İlkokulu öğrencileri oldu. Öğrencilere deprem eğitimi verilerek eğitim sonunda ücretsiz olarak ‘Deprem Tedbirleri ve Teknik Bilgiler Kitapçığı` ile deprem çantalarını oluşturmaları için ‘ilk yardım çantası` armağan edildi.
 
DEPREM ÖNCESİ, SONRASI
İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından kurulan Deprem Eğitimi Merkezi`ndeki eğitimlerde depremle ilgili bilgiler verilerek deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapılması gerektiği anlatılıyor. Yapılan sunumun arkasından simülasyon odasında eşyaların (yapısal olmayan tehlikelerin azaltılması - YOTA) nasıl sabitlendiği anlatılıp gerçek deprem hareketiyle de deprem sırasında nasıl davranılması gerektiği uygulatılıyor. Deprem Eğitim Merkezi`ndeki eğitimler Pazartesi günü hariç haftanın diğer günleri mesai saatleri içerisinde devam ediyor. Okullar, sivil toplum kuruluşları ve kurumlara eğitimler veriliyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ