KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Öğrencilere ev sıcaklığında yurt
Öğrencilere ev sıcaklığında yurt
Güncel
14 Eylül 2009 Pazartesi 14:32
  • 763
  • 0

Öğrencilere ev sıcaklığında yurt

Büyükşehir Belediyesi yüksek öğrenim öğrenci yurtları, kayıt almaya devam ediyor. Yurtlarda, öğrencilerin aile özlemi hissetmemesi için her şey düşünülmüş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden Belde A.Ş. bünyesinde hizmete soktuğu yüksek öğrenim kız ve erkek öğrenci yurtları yeni eğitim-öğretim dönemi için öğrenci kayıtlarını sürdürüyor. Denize hakim bir noktada bulunan yurtlarda iki kişilik odalar, ücretsiz internet bağlantısı, çamaşırhane gibi birçok hizmet öğrencilere sunuluyor.

KAYITLAR SÜRÜYOR

Öğrencilerin rahat bir ortamda yaşayabilmeleri için her şeyin düşünüldüğü yurtlarda kayıt işlemleri sürüyor. Ağaç ve çiçeklerle donanmış bir mekanda faaliyet gösteren yurtlarda kız ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı binalarda hizmet veriliyor. Odalar ise 2 kişilik banyolu, tuvaletli ve mutfaklı olup isteyenler kendi yemeklerini burada yapma imkanı buluyor.

HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Gölcük Yolu Vinsan Kampüsü yanında bulunan ve 500 kişilik kız yurdunda ve Yeşilova Mahallesi Fındık Sokak İbni Sina İlköğretim Okulu yanında bulanan 150 kişilik erkek yurdunda üniversite öğrencileri tam donanımlı olarak eğitimlerini sürdürüyor. Yurtlarda öğrencilere 24 saat kesintisiz kablolu ve kablosuz internet, doğalgazlı kombi sistemli ısıtma ve kesintisiz sıcak su ile çamaşır ve ütü odası hizmeti sunuluyor. Öğrencilerin fotokopi çektirme ihtiyacının da karşılandığı yurtlarda çizim odası ve diş hekimlerine yönelik atölye de bulunuyor.

GÜVENLİK TAM

Basketbol, voleybol ve masa tenisi sahalarının bulunduğu yurtlarda öğrencilere spor yapma imkanı sağlanıyor. 24 saat süreyle kameralarla gözetlenen kız yurdunda güvenlik elemanlarıyla binaların her bölgesi tamamen kontrol altında tutuluyor. Öğrenciler, yurt müdürlüğü tarafından verilen güvenlik kartlarıyla yurda giriş çıkış yaparken, kartsız yurda girilmesine izin  izin verilmiyor.


Twitter
Twitter

KENT REHBERİ