KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Öğrencilere geri dönüşüm eğitimi
Öğrencilere geri dönüşüm eğitimi
Güncel
05 Kasım 2010 Cuma 15:23
  • 836
  • 0

Öğrencilere geri dönüşüm eğitimi

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilköğretim ve lise öğrencilerine geri dönüşümün önemini anlatıyor

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik geri dönüşüm eğitimleri veriyor. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 22 bin öğrenciye eğitim veren ekipler, Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi`nde 540, Atafen Koleji`nde 300, Marmara 2000 Koleji`nde de 150 öğrenciyi geri dönüşüm hakkında bilgilendirdi. Kurum müdürü Havva Açıkgöz, ambalaj atıkları, elektronik atıklar, atık piller ve bitkisel atık yağlar konusunda öğrencilere bilgiler aktararak şunları kaydetti:
 

DÜNYAMIZI KİRLETMEYELİM
“Evsel su kirliliğinin yüzde 25`i bitkisel atık yağlardan kaynaklanmaktadır. Yılda yaklaşık 340 bin ton bitkisel atık yağ denizlere ve toprağa karışmaktadır. Bitkisel atık yağlar, enerji üretimi ve biodizel yoluyla ekonomiye geri kazandırılmaktadır. Sınırlarımız içinde evlere, işletmelere, fabrikalara, okullara, satış noktalarına, bütün kamu kurum ve kuruşlarına geri dönüşüm kutuları yerleştiriyoruz. Çevre sorunlarını en aza indirmek için hep birlikte dünyamızı kirletmeyelim” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ