KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Öğrencilere zararlı alışkanlıklar uyarısı
Öğrencilere zararlı alışkanlıklar uyarısı
Güncel
29 Kasım 2012 Perşembe 10:26
  • 1065
  • 0

Öğrencilere zararlı alışkanlıklar uyarısı

Körfez’de öğrencilere yönelik gerçekleştirilen zararlı alışkanlıklar ve madde bağımlılığı eğitiminde önemli mesajlar verildi

Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilere yönelik ortaklaşa bir eğitim düzenledi. Eğitim ve öğretim kurumlarına yönelik gerçekleştirilen seminerin konusu ‘Zararlı Alışkanlıklar ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele` oldu. Ev sahipliğini Körfez İlçe Emniyet Müdürü Coşkun Opak`ın yaptığı seminere, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdür yardımcısı emniyet amiri Selahattin Gülseren ve şube müdürlüğünde görevli polis memuru Banu Mercan konuşmacı olarak katıldı. 

 
SUNUM YAPILDI
Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hurşit Ekinci`nin de hazır bulunduğu seminere 20 öğretmen ile 500 öğrenci katıldı. Bir saat süren seminer boyunca; ‘Bağımlılık nedir? Nasıl gelişir? Bağımlılık yapan sigara, alkol ve uçucu maddelerin zararları nelerdir? Madde bağımlılığında merak, özenti ve arkadaş etkisinin nasıl bir rolü vardır? Madde bağımlılığı sonucu ortaya çıkan fiziksel, ruhsal, sosyal ve maddi sorunlar nelerdir?` gibi konular video klipler eşliğinde hem işitsel hem de görsel anlamda anlatılarak pekiştirildi.
 
BİRİKTİRMEYİN
Birçok şeyin farkına varmadan yaşıyoruz diyen Opak, “Fark edemediğimiz birçok şey, sonunda karşımıza aşılması güç engeller olarak çıkıyor. Komşunuzun bir konuda sizi rahatsız etmesi, bir çocuğun yaptığı çok basit bir hatayı görmemek, kanunsuzluğa, adaletsizliğe karşı oluşan tepkisizlik, bunların her biri kartopunun çığa dönüşmesinden farksızdır. Siz evin bir köşesini hiç süpürmezseniz yarın o köşede sağlığınızı tehdit edecek, hatta ölümünüze neden olacak mikroplar üremez mi?” şeklinde konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ