KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenler derse eşofmanla girdi
Öğretmenler derse eşofmanla girdi
Güncel
05 Aralık 2012 Çarşamba 15:00
  • 3506
  • 20

Öğretmenler derse eşofmanla girdi

Eğitim-Sen'in, okullardaki kılık kıyafet serbestliği nedeniyle Türkiye genelindeki sivil itaatsizlik eyleminde bulunma kararının ardından ilimizde de öğretmenler derslere eşofmanla girdi

Kocaeli Şehit Polis Volkan Sabaz İlkokulu'na gelen Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Veysel Kaplan ve öğretmenler derslere eşofmanla girdi. Eğitim-Sen tarafından Türkiye genelinde alınan sivil itaatsizlik eylemine destek olan öğretmenler, öğrenci ve velilerin şaşkın bakışları arasında üzerlerine giydikleri eşofmanlarla okullarda öğrencilere ders anlattı.

 
 
LAİK ORTAM SAĞLANMALI
İzmit Şehit Polis Volkan Sabaz İlkokulu önünde konu hakkında açıklama yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Veysel Kaplan, eylemlerini fişlenmeye, öğretmen ve öğrencileri kutuplaştıran politikalara karşı yaptıklarını belirterek, okullardaki kılık kıyafet serbestliğinin de güvenlik zafiyetleri meydana getireceği dikkat çekti. Konuşmasına devam eden Kaplan, Eğitim alanında laik ortam sağlanmadan özgürce üretim yapılamaz. Bakanlığın 'Alo 147' hattı ile öğretmenler fişleniyor. Yapılan şikayetler arasında öğretmenin etek boyunun kısalığı, açık giyinmeleri, dinsiz oldukları, dini eğitimi engelledikleri gibi söylemler var" şeklinde konuştu. 
 

VELİLERDEN DESTEK GELDİ
Kaplan, insanların inançları ve yaşamları ile ilgili sorunları olmadıklarını belirterek, "İnsanların inançları üzerinde siyaset yapılmamalı. Herkesin inançları doğrultusunda giyinmesi, eğitim alması eğitimin eşitlik ilkesine aykırıdır. Devlet eğitimde hiçbir inanca, bir zümreye ayrıcalık yapmamalı. Bu durum okullarda ayrışmalara neden olacak. biz masa başında alınan kararlara karşı buradayız" dedi. Okul önünde yapılan açıklamaya bazı veliler de destek verdi. Bülent Baholi isimli bir veli ise kılık kıyafet serbestliğinin okullarda disiplini kaldıracağını ve güvenlik zafiyeti yaratacağını söyleyerek Kaplan'a destek verdi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ