KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenler gününde emekli öğretmenlere teşekkür
Öğretmenler gününde emekli öğretmenlere teşekkür
Güncel
24 Kasım 2012 Cumartesi 15:34
  • 1688
  • 1

Öğretmenler gününde emekli öğretmenlere teşekkür

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda öğretmenlik mesleğine ömrünü veren 10 öğretmene teşekkür plaketi verildi

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları ve öğretmenler valilik bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı`na çelenk bıraktı. Çelenk törenine Milli Eğitimden sorumlu vali yardımcısı Ali Sözen, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ile çok sayıda okul müdürü ve öğretmen katıldı.

 
SENDİKALAR  PROTESTO ETTİ
Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli,  müdürlük çelengini Atatürk Anıtı`na bıraktı. Tören esnasında ilk defa öğretmenlik mesleğine başlayan aday öğretmenlerin boyunlarına kırmızı fular takması gözlerden kaçmadı. Çelenk töreni Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla sona erdi. Törende 24 Kasım Öğretmenler Günü`nü kutlamayacaklarını söyleyen eğitim sendikalarından kimsenin olmaması dikkat çekti.
 
PROTOKOL TAM KADRO KATILIM
Valilik bahçesinde düzenlenen çelenk töreninin ardından Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde program düzenlendi. Buradaki programa vali Ercan Topaca, AKP Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmnoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İl Jandarma Alay Komutanı Birol Şimşek,  Baro Başkanı Tamer Solakoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
 
MÜZİK ÖĞRETMENLERİNDEN KONSER
Tören Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Törende müzik öğretmenlerinden oluşan 5 kişilik ekip hünerlerini sergileyerek nimi bir Türk Halk Müziği konseri verdi. Günün anlamına yönelik konuşmayı Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli yaptı. İspirli konuşmasında öğretmenlik mesleği ve öğretmenliğin önemi üzerinde durdu.
 
YAŞADIĞIMIZ DÜNYAYI İNŞA EDİYORLAR
İspirli konuşmasında, “Eğitimin milli, hayati ve evrensel fonksiyonunu ancak öğret6menler gerçekleştire bilmektedir. Bunun için milletin saadeti ve sevinci gelecekteki kaderi öğretmenlerin elindedir. Bu sebeple öğretmenler mütevazı olmalı asla mağrur olmamalıdır. Çok sabırlı ve adil olmalıdır.  Her gün bir çivi çakarak bir tahta koyarak bir duvar örerek aslında yaşayacağımız dünyayı koruyoruz” dedi.
 
KİŞİLİK HAMURUNU YOĞURAN İNSANLAR
Kendisi de bir öğretmen olan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasında, “Öğretmenler kişiliğin kimliğin hamurunu yoğuran insanlardır. Eğiitm bir bütün olarak düşünülmelidir. Aile başta olmak üzere çevre, arkadaş ortamı ve basın yayının eğitimde etkisi büyüktür. Mutlu bir toplum oluşturulmasında öğretmenlere büyük bir görev düşmektedir” şeklinde konuştu.
 

SBS`DE İLK 15`TEYİZ
Törende son olarak söz alan vali Ercan Topaca, öğretmenlerin toplumun mimarı olduğunu söyledi. Eğitimin bir millet için en stratejik değer olduğuna dikkat çeken Topaca, “İlimizde zaman zaman sorunlar yaşanıyor. Herkesin eleştireceği bir yön olabilir ancak yapıcı eleştiriler yapılmalıdır.  Eleştiriler karalayıcı değil yol gösterici olmalıdır. Tüm eleştirilere rağmen SBS`de ilk 15`e girerek başarı gösterdi. SBS bu işin kuluçka dönemidir. LYS`de de bu kuluçka döneminin ürünlerini alacağız” ifadelerine yer verdi.
 
EMEKLİ ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR
Yapılan konuşmaların ardından ilk defa öğretmenlik görevine başlayacak olan 35 aday öğretmen yemin ederek görevine başladı. Törende ayrıca öğretmenlik mesleğine ömrünü vererek emekli olan öğretmenler ile SBS ve LYS`de sorumlu oldukları okulların başarılı olmasını sağlayan okul müdürleri ve öğretmenlere teşekkür plaketi verildi. Tören 24 Kasım Lisesi`nin yaptığı Aydınlanma Işığı Öğretmenler adlı orotoryo ile sona erdi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ