KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenler Günü’nde öğretmenliğe başladılar
Öğretmenler Günü’nde öğretmenliğe başladılar
Güncel
24 Kasım 2012 Cumartesi 14:50
  • 1177
  • 0

Öğretmenler Günü’nde öğretmenliğe başladılar

Karamürsel’de düzenlenen Öğretmenler Günü kutlamalarında adaylıkları biten öğretmenler, yemin ederek göreve başladı

Öğretmenler Günü, Karamürsel önceki gün düzenlenen törenlerle kutlandı. İlk tören, ilçe merkezinde bulunan Atatürk Anıtı`nda yapıldı. Törene; Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, ilçe milli eğitim müdürü Necati Çimen, ilçe protokolü ve öğretmenler katıldı. Necati Çimen`in tüm okullar ve öğretmenler adına Atatürk Anıtı`na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

 
EMEKLİLERE PLAKET
Atatürk Anıtı`nda düzenlenen törenin ardından Karamürsel Alp Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Belediye Kültür Merkezi`nde yapılacak törene geçildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Karamürsel Alp Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı İlhami Yıldız yaptı. Emekli öğretmen Sıdıka Aksoy`un konuşmasının ardından kaymakam Celil Ateşoğlu, emekli olan öğretmenler Mustafa Aktaş, Mustafa Filibeli ve Sıdıka Aksoy`a plaket verdi.
 
ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Törende, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı içerisinde adaylığı sona eren öğretmenler, Necdet Calp İlkokulu Müdürü İsmail Kazmalı öncülüğünde yemin ederek öğretmenlik görevlerine başladı. Öğretmenler Günü nedeniyle ilkokullar arasında yapılan resim, şiir ve liseler arasında düzenlenen kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri kaymakam Celil Ateşoğlu, başkan İsmail Yıldırım ve Necati Çimen tarafından verildi.         
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ