KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenler hünerlerini sergiledi
Öğretmenler hünerlerini sergiledi
Güncel
18 Kasım 2012 Pazar 10:20
  • 742
  • 0

Öğretmenler hünerlerini sergiledi

24 Kasım Öğretmeler günü dolayısıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Sahne Öğretmenlerin’ performans yarışmasında elemeler sona erdi. Yarışmaya çeşitli okullardan katılan öğretmenler, sahnede hünerlerini sergiledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin düzenlediği ‘Sahne Öğretmenlerin` yarışması sona erdi. Öğretmenler, enstrüman ve vokal olmak üzere müzik, serbest teknik resim, karikatür ve süsleme sanatları; hat-ebru gibi görsel sanatlar, şiir okuma ve standup-skeç-drama branşlarında yeteneklerini ortaya koydu. Toplam 132 öğretmenin katıldığı yarışmada birbirinden farklı yetenekler boy gösterdi. 

 
RENKLİ GÖRÜNTÜLER
Çocukları ve yakınlarıyla yarışmaya gelen öğretmenlerin kimi kendi yazdığı şiiri okurken kimi de edebiyatımızda yer edinmiş eserleri dile getirdi. Türkiye`nin her yöresinden türkülerin çalındığı müzik branşı renkli görüntülere sahne olurken görsel sanatlar alanında ise kimi öğretmen ayna kullanarak kendi resmini çizdi kimi de kum sanatı gösterisiyle görsel bir şölen sundu.
 
23 KASIM`DA GALA
En sonki sanhe performansının dün sergilendiği yarışma organizasyonu, seçici kurulun toplantısının ardından sonuçlanacak. Her dalın birincisine 2 bin ve mansiyon ödülüne bin lira verilecek olan yarışmada dereceye girenler 23 Kasım`da Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde performanslarını canlı olarak ortaya koyacak. Aynı gün ödül töreni ve gala gerçekleştirilecek. 
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ