KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenler kahvaltıda buluştu
Öğretmenler kahvaltıda buluştu
Güncel
26 Kasım 2012 Pazartesi 09:43
  • 731
  • 0

Öğretmenler kahvaltıda buluştu

Eğitim-İş Körfez Şubesi’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği kahvaltı programında çok sayıda öğretmen bir araya geldi

Eğitim-İş Körfez Temsilcisi Cemil Kara`nın Öğretmenler Günü nedeniyle organize ettiği kahvaltıya; Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, şube sekreteri Bülent Uğraşsız, mali sekreter Bayram Yıldız, Başiskele temsilcisi barış Ünsal, Gebze temsilcisi Bülent Metin, Kandıra temsilcisi Mustafa Koçak, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Körfez Şube Başkanı Serap Baykurt, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Körfez Şube eski başkanı Bülent Gökçe, okul müdürleri ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi. Programda emekli öğretmenlere teşekkür plaketi verildi.

 
YILMAYACAĞIZ
Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü`nü kutlayan Körfez temsilcisi Cemal Kara; “Amacımız bütün öğretmenlerle kaynaşmak ve birbirimizi daha yakından tanımak. Aynı zamanda emekli olan öğretmenlerimizi de onurlandırmak. Öğretmenlerin her geçen gün ekonomik seviyeleri kötüye gidiyor ve öğretmenlere yönelik saldırılar gittikçe artıyor. Biz öğretmenler olarak hiçbir zaman ve koşulda yılmayacağız” dedi.
 
MÜCADELE EDİYORUZ
Başkan Bilal Şener ise, “Bizi sevmeyen bir MEB Bakanı var. Bu bakan daha görev yaptığı kurumda çalışanların ne kadar tatil yaptığını, ne kadar okul ve öğretmen olduğunu bilmiyor. Göreve geldiği ilk günlerde “Öğretmenler 3 ay tatil yapıyor” diyordu ama gerçeklerden haberi yok. Maaş artışı için eylem yaptık, Başbakan “Az çalışıyorsunuz” dedi. Öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştırdılar. Bunu da sistemli çalışmayla yapıyorlar. Tek başımıza mücadele ediyoruz. Biz Atatürk`ün öğretmenleriyiz” şeklinde konuştu.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ