KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenler sahneyi parlattı
Öğretmenler sahneyi parlattı
Güncel
19 Kasım 2012 Pazartesi 14:07
  • 1048
  • 0

Öğretmenler sahneyi parlattı

Öğretmenler Günü’ne özel olarak düzenlenen ‘Sahne Öğretmelerin’ yarışmasında dereceye girenler iki gün süren elemeler sonunda belli oldu

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı`nın düzenlediği ‘Sahne Öğretmenlerin` yarışmasında elemelerin ardından birinci ve mansiyon alan isimler belirlendi. Enstrüman ve vokal olmak üzere müzik, serbest teknik resim, karikatür ve süsleme sanatları: hat-ebru, vb olarak görsel sanatlar, şiir okuma ve standup-skeç-drama branşlarında yapılan anlamlı yarışma renkli görüntülere sahne oldu. Aileleriyle beraber elemelere katılan öğretmenler hünerlerini sergilerken farklı bir heyecan yaşadı.

 
132 ÖĞRETMEN YARIŞTI
132 öğretmenin katıldığı yarışmada müzik dalında, piyano eşliğinde seslendirdiği ‘El Gibi` parçasıyla Barbaros Hayrettin Lisesi`nden Burcu Erdem Cansu birinci seçildi. Enstürman dalında ise gitar ile Bahçecik Körfez İlkokulu`ndan Bahadır Koçyiğit birinci olurken yine bu dalda Nene Hatun İlkokulu`ndan Vahide Karzı, cümbüş eşliğinde seslendirdiği ‘Üzüldüğün Şeye Bak` eseriyle mansiyon ödülüne layık görüldü.
 
BİRİNCİ KUM SANATI
Kumla resim yapma sanatı olarak adlandırılan ‘Kum Sanatı` ile yarışmaya katılan Türkan Dereli Ortaokulu`ndan Türkan Çoban Görsel sanatlar kategorisinde birinci seçilirken aynı dalda mansiyon ödülüne Çubuklu Osmaniye Ortaokulu`ndan İsmail Erbaş, ‘Yağlı Boya Potre` ile seçildi. Şiir okuma kategorisinde Kavaklı Ortaokulu`ndan ‘Dünyanın Bütün Çiçekleri` adlı şiir ile Kezban Ay birinci seçilirken, Sarkuysan Lisesi`nden İsmail Çankaya kendi yazdığı ‘Babama Mektup` adlı şiiriyle mansiyon ödülü aldı.
 
KAHKAHALARA BOĞDU
Stand-up dalında Erzurum şivesiyle süslediği esprileriyle jüriden tam not alan Öz-de-bir Otistik Çocuk Eğitim Merkezi`nden İbrahim Ethem Erdoğan birinci seçilirken Yeniyalı Fahri Korutürk İlkokulu`ndan Sami Bolat mansiyon ödülüne layık görüldü. Skeç-Drama dalında ise değerlendirmeye giren olmadı. Birincilerin 2 bin ve mansiyon dalında ödül alanlara bin lira verileceği yarışmada dereceye girenler 23 Kasım`da performanslarını canlı olarak ortaya koyacak. Aynı gün ödül töreni ve gala Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilecek.
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ