KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenler sergi açtı
Öğretmenler sergi açtı
Güncel
23 Kasım 2010 Salı 17:16
  • 918
  • 0

Öğretmenler sergi açtı

Öğretmenlerin hazırladığı görsel sanatlar sergisi daha ilk günden büyük ilgi gördü

İlimizde görev yapan öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle dün Real Alışveriş Merkezi`nde bir sergi açtı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen ‘görsel sanatlar sergisi`nde öğretmenler tarafından ortaya çıkarılan eserler beğeniye sunuldu. Sergi açılışında Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ile İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar da hazır bulundu.
 

ÖĞRETMENLERİ KUTLADI
Şadiye İlhan, Yasemin Aydın, Cengizhan Günesen ve Renan Kıran`ın oluşturduğu komisyon tarafından hazırlanan sergi, 26 Kasım tarihine kadar gezilebilecek. Serginin açılış kurdelesini kesen Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen, “24 Kasım Öğretmenler Günü`nüzü kutlarım, sergide emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim. Aslında bu açılışı gerçekleştirmek onların hakkıdır” dedi.
 

ÇOK SAYIDA ESER
Sergide sulu boya, pastel, karakalem ve yağlı boya resim çalışmalarının yanı sıra değişik branşlarda yapılan çok sayıda eser görücüye çıkarıldı. Serginin açılışına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli de “Öğretmenlik tadına doyulmaz sevda yüklü bir meslek. 24 Kasım Öğretmenler Günü`nü bundan sonra da her yıl hep beraber kutlayacağız. Bizim için gurur duyulacak ve anlamlı bir gün” diye konuştu.

 

Ahmet AKÇAALAN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ