KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Çatışmanın bitmesini istemeyenler beni yedi
Çatışmanın bitmesini istemeyenler beni yedi
Güncel
16 Nisan 2010 Cuma 09:54
  • 1482
  • 0

Çatışmanın bitmesini istemeyenler beni yedi

GOSB başkanlık görevinden istifa eden Yavuz Doğan, GOSB'da çatışmanın bitmesini istemeyenlerin, kendisini tasfiye ettiğini söyledi

Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu  Başkanlığı`ndan istifa eden Yavuz Doğan, GOSB'da çatışma ve kavgayı bitirmek için göreve geldiğini, çatışmanın bitmesini istemeyenlerin, tasfiye planını devreye soktuğunu ve başarılı olduğunu dile getirdi. 5 kişilik yönetim kurulunun salt çoğunluğuyla değil, 3 kişinin kararıyla usulsüz bir şekilde görevden alınan ve 12 Nisan`da hem GOSB başkanlığından hem de yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıklayan GOSB Müteşebbis Heyet Başkanvekili Dr. Yavuz Doğan, basın mensuplarının karşısına çıktı.
 

SALONA İZİN VERİLMEDİ
Katılımcısı olduğu GOSB`un Toplantı Salonu`nda basın açıklaması yapmasına izin verilmeyen Yavuz Doğan, basın toplantısını TAYSAD`da düzenlemek zorunda kaldı. Toplantıyı, 9 aylık başkanlığını değerlendirmek ve suçlamalara cevap vermek için düzenlediğini ifade eden Yavuz Doğan, okul, arıtma tesisi ihalesi ve 7 milyon Dolarlık davayla ilgili önemli açıklamalar yaptı. 48 milyon 628 bin TL ile görevi bıraktığını ifade eden GOSB eski başkanı Yavuz Doğan, şunları kaydetti:
 

VERİLMEYECEK HESABIM YOK
“Bu suçlamalar kişisel olarak yapılsaydı umursamazdım. GOSB Başkanı sıfatıyla yapıldığı için cevap veriyorum. Her bakımdan hesap veririm. Verilmeyecek hiçbir hesabım yok. Bu aynı zamanda bir veda toplantısı. Bir daha toplantı düzenlemeyeceğim. Bu bir tasfiye hareketidir. Başarıya ulaştı. Ben usulsüz bir şekilde görevden alındım. 12 Nisan`da istifa ettim. Bu göreve 12 yıl süren tartışmaları bitirmek için geldim. Çatışmayı bitirmeye yönelik çalışmalar yaptım. Çekişmenin durmasını istemeyenler tasfiye planını devreye soktu.”
 

ARSALAR HEYET KARARIYLA!
7 milyon 921 bin TL`lik davayla ilgili 5 ayrı avukatla çalıştığını, Ankara`daki avukat ile kendi avukatının davaya karşılık yüzde 10 aldığını ifade eden Doğan, kendi döneminde önce yapılan arsa tahsislerine de değindi. Söz konusu arsa tahsislerinin müteşebbis heyet kararıyla yapıldığını, iptal etme gibi yetkililerinin bulunmadığını, uygulamaya yönelik eksikler tespit edildiğini ve bu eksikliklerin, 12 Kasım tarihinde müteşebbis heyet kararıyla firmalara tebliğ ettiklerini söyledi.
 

EN AZ 300 DOLAR OLMALI
Firmalara üç ay süre verdiklerini ve 5 firmadan birinin vazgeçtiğini ve 3 firmanın eksiklikleri tamamladığını ifade eden Yavuz Doğan, Güngör Otomotiv`in arsanın metrekaresinin 162 Dolar`dan fiyatlandırılmasını pahalı bulduğunu ve müteşebbis heyete başvurduğunu belirterek, müteşebbis heyetin 10 müspet, 1 çekimser, 4 karşı oy kullandığını ifade etti. Doğan, daha önce paranın alınması nedeniyle tapu tescilini metrekaresinin 127.5 Dolar`dan yapıldığını, bu arsanın GOSB`un en kıymetli arsası olduğunu ve değerinin en az 300 Dolar olduğunu kaydetti.
 

HEYETTEN KABUL GÖRMEDİ
Vicdanen rahat olduğunu dile getiren Yavuz Doğan, bölgede çekişmenin devam etmesini isteyenler var. Yönetim kurulunun görevden alınması talebim müteşebbis heyetten kabul görmedi. Müteşebbis heyet, yönetime olağanüstü kongre talimatı ve makul bir süre verdi.”
Yavuz Doğan, kavgadan medet umanların müteşebbis heyete seçildiği müddetçe, çatışma ve kavganın devam edeceği şeklindeki çarpıcı açıklamasıyla toplantıyı noktaladı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ