KOCAELİ 10° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2985 TL
  • 6.0488 TL
  • 6.7365 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenler siyasi BASKI ALTINDA
Öğretmenler siyasi BASKI ALTINDA
Güncel
Hanifi Surun
24 Kasım 2017 Cuma 11:01

Öğretmenler siyasi BASKI ALTINDA

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle yaptığı açıklamada, “Öğretmenlerimiz çağdaş bilimsel eğitimden uzak, yazboz tahtasına dönen Milli Eğitim politikaları ve siyasi baskı altında mesleklerini icra etmeye çalışmaktadırlar.” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenlik sıfatını kabul ettiği günün öğretmenlerimize ithaf edilmesinin onlara verdiğimiz önemin göstergesi olduğunu belirte CHP’li Törk, “Öğretmen geçmişten geleceğe bir köprü kurarak, milli kültürel zenginliklerin yeni kuşaklara aktarılmasını sağlayan, hayatın gerçeklerini aklın ve bilimin ışığında öğreten kişidir.

 

Ancak çocuklarımızı emanet ettiğimiz ve geleceğimizin mimarı olan öğretmenler en iyi koşullara sahip olmadan, ülkemizin eğitim sistemi hak ettiği seviyeye çıkamaz.

 

EĞİTİM YAZBOZ TAHTASINA DÖNDÜ

Nitelikli bir eğitim sistemi, ülkelerin özgürlük ve bağımsızlığının teminatı; kalkınma yarışında öne geçmenin, fırsat eşitliğini sağlamanın temel yoludur. Eğitimin asli unsuru ise öğretmendir. İşte özlük haklarının iyileştirilmemesi nedeniyle yaşam mücadelesi veren öğretmenlerimiz aynı zamanda çağdaş bilimsel eğitimden uzak, yazboz tahtasına dönen Milli Eğitim politikaları ve siyasi baskı altında mesleklerini icra etmeye çalışmaktadırlar.

 

FETÖ ile mücadele bahanesiyle ilan edilen OHAL’in hukuksuz uygulamaları ve kanun hükmünde kararnameler ile muhalif kimliği ile tanınan akademisyenler ve sendika üyesi öğretmenler görevlerinden ihraç edilmişlerdir.

 

ÖĞRETMENLERİMİZİN OLANAKLARI ARTTIRILMALI

İktidar tarafından yıllardır oyalanan ve ataması yapılmayan binlerce öğretmen, sözleşmeli öğretmenliğin uygulamaya konmasıyla birlikte bir kez daha hüsrana uğratılmıştır. Bu acı gerçek karşısında umutsuzluğa asla yer yoktur. Eğitim sistemi çağımıza uygun bir şekilde değiştirilmeli, öğretmenlerimizin olanakları arttırılmalıdır.

 

Ulu Önder Atatürk, Cumhuriyet'le, akılcı ve yaratıcı düşünen, kendine güvenen, gerçekçi bilgiler ışığında ileriye bakabilen, sorumluluk sahibi özgür bireylerin oluşturduğu çağdaş bir toplum yaratmayı amaçlamıştır. Bu amaç doğrultusunda ödün vermeden çalışan bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum.” diye belirtti.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu