KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenlerin itibarları yok ediliyor
Öğretmenlerin itibarları yok ediliyor
Güncel
24 Kasım 2012 Cumartesi 13:13
  • 16080
  • 1

Öğretmenlerin itibarları yok ediliyor

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Türk Eğitim–Sen`i ziyaret eden Serhat Duyar, öğretmenlerin itabarlarının yok edildiğini söyledi

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin`i ziyaret etti. Serhat Duyar ve yönetiminin ziyaretinden memnun olduğunu dile getiren Pekin, “Eğitimciler için 24 Kasım gittikçe kara bir gün noktasına gelmekle beraber, bu nazik ziyaretlerden dolayı eğitimi de masaya yatırma fırsatı buluyoruz” dedi.

 
GELECEKLERİ YOK
Serhat Duyar da,  başkana ve yöneticilerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek, “364 gün öğretmenleri hatırlamayıp 1 gün öğretmenlerin hatırlanmasını Büyük Birlik Partisi olarak yadırgıyoruz. Geleceğimizi teslim ettiğimiz öğretmenlerin geleceğinin olmadığını görüyoruz. Görevi başındayken 2 bin TL maaş alan bir öğretmen, emekli olduğunda bin 200 TL alıyor. Öğretmenlerimizin geleceğinin olmadığını bu noktada görüyoruz” diye konuştu. 
 
ÖĞRETMENLER YOK
Öğretmenlerin birçok sıkıntısını olduğunu gördüğünü belirten Duyar, “Öğretmenler Günü`nde sendikaların kimisi kutlamama, kimisi boykot, kimisi de yürüme kararı almış. Kamuda eşit işe eşit ücret diye bir kanun hükmünde kararname var. Fakat bu kanun hükmünde kararnamede öğretmenlerin geçmediğini söylediler. 18. Milli Eğitim Şurası`nda gündeme gelen ve oy çokluğu ile kabul edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü`nde, öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmesi kararı öylece kalmış. Şura sonrasında neticesi alınmamış. Oy çokluğuyla kabul edilmiş ise bunun da öğretmenlerimize verilmesi gerekir” dedi.   
 
İTİBARI GİDİYOR
Duyar, “Gün geçtikçe öğretmenlerimizin itibarının gittiğini görüyoruz. Öyle bir noktaya geldik ki öğretmenlerin öğrencilerinden korktuğu bir zaman geldik. Öğretmenlerin itibarlarına tekrar kavuşmasını ben temenni ediyorum” diyerek sözlerine son verdi. Türk Eğitim–Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin ise Serhat Duyar`a düşüncelerinden dolayı teşekkür etti. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ