KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Oğuz Korıkır tahliye oldu
Oğuz Korıkır tahliye oldu
Güncel
18 Aralık 2012 Salı 16:10
  • 6344
  • 2

Oğuz Korıkır tahliye oldu

İlimizde 'Abaza Oğuz' olarak bilinen Oğuz Korukır yaklaşık iki yıldır yargılandığı dava kapsamında tahliye oldu

 

2010 yılı Ekim ayında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadelesi Şubesine bağlı Organize Suçlarla Mücadelesi bürosu ekipleri ‘Abaza Oğuz` olarak bilinen Oğuz Korıkır ve çetesine yönelik İlimiz merkez olmak üzere İstanbul, Antalya, Yalova, Sakarya ve Adana illerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon kapsamında 26 kişi gözaltına alınmıştı. 


7 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Gözaltına alınan sanıklardan 19 kişi savcılık tarafından serbest bırakılırken Oğuz Korukır, Ahmet Gökçeli, Mustafa Yalçın, Yıldırım Akkaya, Cemil Akkaya, Sezai Kadir Köksaloğlu, Atilla Cenap Atalın ise tutuklanmışlardı. Yaklaşık iki yıldır İstanbul Beşiktaş Ağır Ceza Mahkemesinde 5 kişi serbest bırakılırken, Oğuz Korukır ile Ahmet Gökçeli ise dava kapsamında tutuklu olarak yargılanıyordu. 


TAHLİYE OLDU
Davanın görülmesine İstanbul Çağlayan Adliyesi`nde devam edildi. Davaya tutuklu sanıklar Oğuz Korukır, Ahmet Gökçeli avukatları Kaan Kobakoğlu ile birlikte diğer sanıkların avukatları da katıldı. Mahkeme iki sanığın da suç vasfının değişmesi nedeniyle tahliyelerine karar verdi. Tutuklu sanığın kalmadığı dosyada mahkeme 5 Mart tarihine ertelendi. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ