KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Zübeyde Hanım Kreşi minikleri bekliyor
Zübeyde Hanım Kreşi minikleri bekliyor
Güncel
29 Ağustos 2010 Pazar 12:42
  • 3417
  • 0

Zübeyde Hanım Kreşi minikleri bekliyor

Başiskele Belediyesi Zübeyde Hanım Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2010-2011 Eğitim-Öğretim dönemi için yeni kayıtlarına başladı

Başiskele Yeniköy Atakent Konutları içerisinde yeşil bir alanda bulunan Zübeyde Hanım Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi`nde 2010-2011 eğitim ve öğretim yılı için kayıtlar başladı. Kreş Müdür Vekili Saliha Küçükyıldız yeni öğrencilerini beklediklerini söyledi. 2010-2011 eğitim-öğretim sezonunun 2 Ağustos`ta başladığını hatırlatan Küçükyıldız, okulun genel yapısı hakkında şu bilgileri verdi: “Toplam 6 sınıfta 120 öğrenci kapasitesine sahip kreşimiz, bayram sonrası eğitime devam edecek.
 

GÜVENLİK KAMERALARI
6 yıllık deneyim ve uzman kadrosuyla çalışan kreşimiz Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanı sıra branşlaşmaya önem vererek; İngilizce, drama, dans alanlarında da özel branş öğretmenleriyle yelpazesini genişletti. Kreş bünyesinde alanlarında uzman bir müdür, bir halkla ilişkiler uzmanı, beş öğretmen, bir yardımcı öğretmen, bir mutfak personeli, bir temizlik personeli, üç güvenlik elemanı çalışıyor ve kreşin kapalı kamera devre sistemiyle 24 saat güvenliği de sağlanıyor.
 

EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ KREŞ
İlköğretim öncesinde görsel algı, ses eğitimi ve ön beceri kazanımı destekli, 2000`li yılların bilgi çağını yakalayacak proje tabanlı çağdaş eğitim modelleriyle; keşfederek ve yaşayarak öğrenme sürecini içeren okulumuzda ayrıca rutin sağlık kontrolleri yapılmakta ve Başiskele Belediyesi bünyesinde düzenli olarak haftalık psikolog gözetimi de uygulanmaktadır. Türkiye`nin en büyük üçüncü kreşi olan okulumuz 5 bin metrekare alan üzerine kurulu olup 900 metrekaresi kapalı alan olarak kullanılmaktadır.”
 

EĞİTİM KALİTESİ
Zübeyde Hanım Kreşi, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın girişimleriyle 2005 yılında faaliyete geçmişti. Kreş, okul öncesi eğitimin öncülerinden biri olarak öne çıktı.  Eğitimi anaokulundan üniversiteye kadar bir bütün olarak gören Zübeyde Hanım Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi bu güne kadar göstermiş olduğu eğitim kalitesiyle ilçede saygın bir kurum haline geldi. Minik öğrencileri en işi şekilde eğitmeyi ilke edinen kreş, yıl içinde yaptığı aktivitelerle de adından sıkça söz ettiriyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ