KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Okul bahçelerinde otopark kalkıyor
Okul bahçelerinde otopark kalkıyor
Güncel
17 Aralık 2011 Cumartesi 10:35
  • 2299
  • 10

Okul bahçelerinde otopark kalkıyor

Okul bahçelerinin otopark olarak kullanılmasını yasaklanıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, ilimizde 3 okulun bahçesinin otopark olarak kullanıldığını ve konuyla ilgili düzenleme yapılacağını söyledi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), çocukların oyun oynayabilmesi için okul bahçelerinin otopark olarak kullanılmasına yasaklama getirdi. MEB Müsteşar Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, Milli Eğitim Bakanlığı`nın halka açılmasını amaçlayan ‘Okullar Hayat Olsun` projesi kapsamında gerekli düzenlemelerin yapılacağını söyledi.
 

KENTİMİZDEKİ OKULLAR
Müsteşar yardımcısı Ersöz ayrıca “Bu kadar çocuk sokakta zamanını geçirmek zorunda kalırken, o alanı birkaç kuruş gelir elde etmek amacıyla kullanmanın doğru olmadığını düşünüyoruz” dedi. Açıklamanın ardından kentimizdeki bahçesi otopark olarak kullanılan okullar ve buralarda uygulamanın yapılıp yapılmayacağı gündeme geldi.
 

DÜZENLEME YAPILACAK
MEB`in açıklamasından sonra ilimizde İzmit Lisesi, Gazi Lisesi ve Gebze`de bir lisenin bahçesinin otopark olarak kullanıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, projeyle ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.  İlimizde 576 okul olduğunu söyleyen İspirli, “Bütün eğitim yuvalarımızın kapıları açık.
 

DERS SAATLERİ DIŞINDA DA
Ben okul bahçelerinin ders saatleri dışında da öğrenciler ve velileri tarafından kullanılması gerektiğini zaten savunuyordum. Öğrencilerimiz ders saatleri dışında da okul bahçelerinde oyun oynamalı” şeklinde konuştu.  İspirli, proje kapsamında ilimizde gerekli düzenlemelerin yapılacağını ifade etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ