KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Yankı’nın minikleri tiyatro izledi
Yankı’nın minikleri tiyatro izledi
Güncel
02 Nisan 2010 Cuma 16:16
  • 840
  • 0

Yankı’nın minikleri tiyatro izledi

Yankı Etüt Anaokulu öğrencileri, Şehir Tiyatroları’nın sahneye koyduğu ‘Benim Güzel Pabuçlarım’ adlı oyunu beğeniyle izledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları`nın çocuk oyunları minik izleyicilerden büyük ilgi görüyor. Özellikle ana sınıfı öğrencileri Şehir Tiyatroları`nın kendileri için sahneye koyduğu oyunları kaçırmıyor. ‘Benim Güzel Pabuçlarım` adlı oyunu Değirmendere`de faaliyet gösteren Yankı Etüt Anaokulu öğrencileri de izledi. Çocuklar, elektronik oyuncaklar ve robotlar yüzünden artık zamanı geçtiği düşünülen palyaçonun işten kovulması ve iş bulma serüvenini anlatan oyunu keyifle seyretti.

BAŞARILI KADRO
‘Benim Güzel Pabuçlarım` adlı çocuk oyununda Şehir Tiyatroları`nın başarılı tiyatro sanatçılarından Ozan Şahin, Burcu Güner, S.Taylan Ertuğrul, Nuri Karadeniz, İrem Kahyaoğlu, Onursal Yıldırım, Nurcan Tural ve Seda Güven rol alıyor. Dersu Yavuz Altun`un yazdığı oyunu Zuhal Ergen yönetti. Müzikleri Mertol Şalt`a ait olan oyunun koreografisini Emre Koyuncuoğlu, dekor- kostüm tasarımını Ebru Aklar, ışık tasarımını ise Erol Dinçdemir yaptı.

BAYRAMDA ÜCRETSİZ
‘Benim Güzel Pabuçlarım` bu ay Gebze Osman Hamdi Bey Sahnesi`nde perde açacak. Şehir Tiyatroları`nın ‘Don Kişot Petmen`e Karşı` ve ‘Mutluluk Gezegeni` adlı çocuk oyunları ise yine bu ay Süleyman Demirel Kültür Merkezi Büyük Sahne`de seyircisiyle buluşacak. ‘Mutluluk Gezegeni` adlı oyun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nda ücretsiz sahnelenecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ