KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Okullara yardım!
Okullara yardım!
Güncel
31 Aralık 2012 Pazartesi 10:38
  • 917
  • 0

Okullara yardım!

İzmit Belediyesi, topladığı ambalaj atıklar karşılığında okullara ihtiyaçları doğrultusunda malzeme yardımında bulunuyor

İzmit Belediyesi okullara yardım yağdırdı. Çevre koruma ve kontrol müdürlüğünden verilen bilgiye göre; İzmit`teki okulların başta kırtasiye olmak üzere birçok ihtiyacı belediyece karşılanıyor. İzmit Belediyesi`nin örnek projelerinden olan geri dönüşüm projelerine en büyük desteğin eğitim kurumlarından geldiğini söyleyen yetkililer, “Geri dönüşümünün sağlandığı bu projeye destek olan okullara, belediyemiz tarafından başta  fotokopi kağıdı olmak üzere, projeksiyon cihazı, laptop, masa üstü bilgisayar, yazıcı, klima, fotokopi makinası gibi çeşitli yardımlar yapılıyor” açıklamasında bulundu.

 
EN BÜYÜK DESTEKÇİ
Çevre koruma ve kontrol müdürü Havva Açıkgöz, “Geri dönüşüm projemizin en büyük destekçisi okullar oluyor. Okullara topladıkları atık kağıt karşılığında ihtiyaç duydukları malzemeleri veriyoruz. Böylelikle hem atık kağıtlar toplanarak ekonomiye geri kazandırılıyor hem de okulların ihtiyaçları karşılanıyor. Projemiz sayesinde onbinlerce gönüllü çevreci öğrenci kitlesi oluştu. Projemizi her geçen gün daha da geliştiriyoruz.” dedi. 
 
200 TON ATIK TOPLADIK
Açıkgöz, “Son 3 yılda okullardan toplanan bin 200 ton ambalaj atığı topladık ve karşılığında 20 bin paket A4 fotokopi kağıdı, 60 adet projeksiyon cihazı, 48 adet laptop, 25 adet masa üstü bilgisayar, 16 adet yazıcı, 4 adet LCD monitör, 2 adet klima, 10 adet fotokopi makinesi, bir adet sanayi tipi bulaşık makinesi, sarf malzemeleri (kitap, kalem, vb.) ile bazı okulların bakım-onarım ihtiyaçları (parke, koltuk, boya, kapı) karşılanmıştır” şeklinde konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ