KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Okullarımızda şiddet yok
Okullarımızda şiddet yok
Güncel
29 Aralık 2010 Çarşamba 15:45
  • 1303
  • 7

Okullarımızda şiddet yok

Eğitimde şiddetin önlenmesi konusunda bir araya gelen il yürütme kurulu toplantısında İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli Kocaeli okullarında şiddet olmadığını vurguladı

Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde senede iki defa gerçekleştirilen il yürütme kurulu toplantısının bir yenisi yapıldı. Valiliğe bağlı il müdürlüklerinin ve sendika temsilcilerinin katıldığı toplantıda; yürütme kurulunun toplanma amaçları yenilenirken alınacak kararlarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıya vali yardımcısı Ali Sözen ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli başkanlık etti. Toplantıda konuşan İspirli, ilimizdeki okullarda şiddet olaylarının yaşanmadığını iddia ederek, eğitimcilere teşekkür etti.
 

ORTAK SORUN ŞİDDET
Toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adnan Kalyoncu`nun sunumuyla başladı. Kalyoncu, il eylem planını hazırladıklarını ve amaçlarının kurumlar arası eş güdüm sağlamak olduğunu söyledi. Toplantının ana konusu olan eğitim ortamında şiddetin önlenmesi ve önlemler alınmasına da değinen Kalyoncu, şiddetin Türkiye`de ve dünyadaki boyutunu anlattı. Tüm toplumların ortak sorununun şiddet olduğunu söyleyen Kalyoncu, ülkemizde ölümlerin 1.6 milyonunun şiddetten olduğunu dile getirdi.
 

76 OKUL YAPILIRDI
Kalyoncu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yani 1 milyon 375 kişi bu nedenle ölmüş. TBMM raporuna göre 2006 yılında suç işleyen çocuk sayısı 280 iken 2007 yılında 2 bin 299 olmuş. Bu çocukların her birinin devlete maliyeti günde 32, aylık ise 960 lira.” Kalyoncu`nun ardından söz alan Nevzat İspirli ise “Çocuklar için yapılan ıslah evine harcanan paralarla 30 derslikli 76 okul yapılabilirmiş. Kocaeli`deki okullarda şiddetle ilgili sorun yaşamadık. Eğitimcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ