KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Çiftçiye taksitlendirme kolaylığı
Çiftçiye taksitlendirme kolaylığı
Güncel
09 Nisan 2010 Cuma 14:48
  • 789
  • 0

Çiftçiye taksitlendirme kolaylığı

Tarım İl Müdürü Abdullah Öztürk, icra takibi başlatılan kooperatif ortaklarının borçlarının 5 yıl süreyle taksitlendirileceğini duyurdu

Mehmet İncir`in yerine İl Tarım Müdürlüğü`ne atanan Abdullah Öztürk, kredi kullanan kooperatif ortaklarının borçlarının 5 yıl süreyle taksitlendirmek suretiyle yeniden yapılandırılacağını duyurdu. Öztürk, icra takibi başlatılan kooperatif ve ortaklarından taksitlendirmeden yararlanmak isteyenlerin 1 Aralık 2010 tarihine kadar Tarım İl Müdürlüğü`ne başvurması gerektiğini belirterek, başvuranlarla taksitlendirme sözleşmesi yapacaklarını ve sürenin uzatılmayacağını söyledi.
 

5 EŞİT TAKSİT
1 Nisan 2010 tarihine kadar geçen süre için 3095 Sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanuna göre belirlenen temerrüt faizi uygulanacağını söyleyen Öztürk, “Taksitlendirmeye esas toplam borç miktarı beşe bölünerek, her taksiti bir yıl olmak üzere beş eşit taksitle tahsil edilecektir. İlk taksitin son ödeme tarihi 15.9.2011. Banka kesintisi, BSMV, avukatlık ücreti ve icra masrafları bankaca peşin veya taksitler halinde tahsil edilecek. Bu tutarlar taksitlendirmeye esas borç miktarına dâhil edilmeyecek” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ