KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Okusun diye kızını sırtında taşıdı
Okusun diye kızını sırtında taşıdı
Güncel
12 Kasım 2009 Perşembe 17:42
  • 1800
  • 1

Okusun diye kızını sırtında taşıdı

Kızı okuma-yazma öğrensin diye sırtında taşıdı, ihtiyaçları için de yanından bir an olsun ayrılmadı

İzmit Halk Eğitim Merkezi'nin düzenlediği 2. kademe okuma yazma kursundaki 8 erkek 6 kadın toplam 14 kişiden oluşan kursiyerler sertifikalarını aldı. İlkokul diploması ayarındaki bu sertifikayla kursiyerler ehliyet alabilecek ve açık öğretime kayıt yaptırabilecek. Sertifika törenine İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Azmi Cihat Hatipoğlu, başmüdür yardımcısı Mehmet Özcan, müdür yardımcısı Burcu Erdem Cansu, kurs öğretmeni Cengiz Umut, İzmit Seyahat İnsan Kaynakları Müdürü Alp Gümüşsoy, kursiyerler ve yakınları katıldı.
 

YILIN ANNESİ SEÇİLDİ
Törende Halk Eğitim Merkezi Müdürü Azmi Cihat Hatipoğlu, özel bir çocuk olan kursiyerlerden Büşra Çalışkan'ın okuma yazma öğrenmesi için büyük bir özveride bulunan annesi Gülcan Çalışkan`ı yılın annesi ilan etti. Kızını kurs merkezine sırtında taşıyarak getiren ve ihtiyaçları için yanından ayrılmayan Çalışkan`ı kutlayan Hatipoğlu, bu özverisi için teşekkür etti. İzmit Seyahat`in katkılarıyla Büşra Çalışkan`a bir tekerlekli sandalye hediye edildi. Tekerlekli sandalyeyi gören Çalışkan'ın sevinci görülmeye değerdi.
 

GÖZLERİM AÇILDI
Öte yandan kursun süper babaannesi ilan edilen Müyesser Avcı, ''Gözlerim kapalıydı, açıldı. Büyük bir sıkıntı içerisindeydim. Bu kursa gelerek bundan kurtuldum. Kurs öğretmenimiz sayesinde okuyup yazabiliyorum. Sosyal yaşamımda eskisi gibi zorluk çekmiyorum'' diyerek okuma yazma bilmeyenleri kursa davet etti. 15 yaşında olan Hasret Çolak ise özel nedenlerden dolayı okulu 1.sınıfta bıraktığını ama Halk Eğitim kursları sayesinde ilkokul diplomasını almayı başardığını belirtti. Bu diplomayla yetinmeyeceğini söyleyen Çolak, kurslara katılacağını söyledi. Sertifika töreninden sonra velilerin hazırladığı yiyecekler ikram edildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ