KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Ölüm tehditleri alıyorum
Ölüm tehditleri  alıyorum
Güncel
17 Aralık 2011 Cumartesi 10:34
  • 2655
  • 1

Ölüm tehditleri alıyorum

Çay içmek için evden çıkan ve mısır tarlasında öldürülmüş olarak bulunan Kemal Adalı’nın annesi Aysun Adalı, tutuklu sanığın ailesi tarafından tehdit aldığını söyledi

15 Eylül 2010 tarihinde Üçtepeler Köyü Sarıcalar mevkiinde mısır tarlasında öldürülmüş olarak bulunan Kemal Adalı`nın annesi Aysun Adalı, oğlunun cinayet davasında sadece bir kişinin değil, diğer tutuksuz yargılanan zanlıların da ceza almasını istedi. 14 ay önce evinden çay içmek için çıkan ertesi gün cesedi bulunan Kemal Adalı cinayetini işlediğini kabul eden ve tutuklu olarak yargılanan Serap Özsu`nun davasının görülmesine hala devam ediliyor. Dosya kapsamında Serhat Özsu, Serhat Gürhan, Ferhat Taşlı, Kamer İnce ve Orhan Seis`de tutuksuz olarak yargılanıyor.
 

HALA TEHDİT EDİLİYORUZ
Oğlunu son kez gördüğü günü anlatan anne Aysun Kayalı “O gün oğlum uyuyordu. Temizlik yapacağım diye onu uyandırdım. Telefonunun bozulduğunu söyledi. Ben de kendisine yaptırma, ben sana yenisini alacağım deyince ‘tamam` dedi. Telefonu bırakıp çay içmek için dışarı çıktı. 5 dakika sonra tekrar geldi ve montunu giyip tekrar çıktı. Sonra bir daha kendisini görmedik. Ama olay günü birçok kişi, onu arabaya bindirirken görmüş. Fakat zanlının ailesi herkesi tehdit ettiği için kimse konuşmuyor” diye konuştu. 
 

TEK BAŞINA İŞLEMEDİ
Zanlının tek başına bu cinayeti işlemediğini iddia eden anne Kayalı “Birçok mektup geldi bana. Ama bu mektup sahipleri gördüklerini mahkemede korktukları için anlatmıyor. Hatta zanlının ailesi mahallede silah sıktı, bizleri hala tehdit ediyor. Ancak mahkeme ‘kovuşturmaya gerek yok` diyerek bu dilekçelerimizi reddediyor. Ben bu cinayeti sadece Serap Özsu`nun işlediğine inanmıyorum. Yanında mutlaka başkaları da vardı. Çünkü benim oğlum yürekli bir çocuktu, tek bir kişiye asla yenilmezdi” diyerek ağladı.
 

OĞLUM ESRARI BIRAKMIŞTI
Oğlunun cezaevine girip çıktıktan sonra asla esrar içmediğini dile getiren Kayalı “Eğer benim oğlum ile Serap Özsu teke tek kavga etseydi ve çocuğum orada öldürülseydi bu kadar vicdan azabı çekmezdim. Çünkü oğlum birden fazla kişi tarafından öldürüldü. Oğlumu 10 yıl önce uyuşturucuya alıştıranlar da onlardı. Oğlum sadece esrar içerdi ama asla satmazdı. İçici olmasına rağmen onların çaldıkları telefon yüzünden suçsuz yere 3 yıl yattı. Cezaevinden çıktıktan sonra ne esrar içti ne de sattırdı. Birçok kez ölümle tehdit ettiler sonra da öldürdüler” dedi.
 

DİĞER KATİLLER DIŞARDA
Kayalı, “Gerçek katiller dışarda. Oğlum esrar sattırmadığı için zanlılar birçok kez onu tehdit etti. Oğlum da bu yüzden benden kendisine silah almamı istedi ama ben almadım. Oğlum planlı bir şekilde öldürüldü. Yargıya güveniyorum. Bunun için elimize silah alıp dışarı bile çıkmadık. Mahkemede sadece Serap Özsu`nun değil diğer zanlıların da ceza almasını istiyorum. Hala dışarıda ve geziyorlar. Sonuna kadar mücadele edeceğim. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi`ne kadar gideceğim. Ama asla vazgeçmeyeceğim. Oğlumun gerçek katilleri ortaya çıksın” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ