KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Ölümüyle yasa boğdu... Minik Ediz defnedildi
Ölümüyle yasa boğdu... Minik Ediz defnedildi
Güncel
Aktan Uslu
09 Ekim 2018 Salı 20:39
  • 5776
  • 0

Ölümüyle yasa boğdu... Minik Ediz defnedildi

Ölümüyle Gebze’yi ve Kocaeli’yi yasa boğan 2.5 yaşındaki Ediz, lösemi imiş. Ediz, Çayırova Abdal Musa Cem Evi’nde, “Sabi kişi niyetine” kılınan cenaze namazının ardından Akse Mezarlığı’nda toprağa verildi

Elma dersem çık. Armut dersem çıkma

Cenazesinde tabutundan çıkacağı bilinse cemaat “Elma…” derdi ama!

Henüz 2.5 yaşında hayatını kaybeden, ölüm sebebi aile çevresi tarafından ilk başta “solunum yetersizliği” olarak yayılıp lösemi kanseri olduğu anlaşılan Ediz Ocak gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze namazında babası Deniz Ocak ayakta durmakta güçlük çekerken annesi Sibel Ocak mezarlığa götürülmek üzere cem evinden çıkartıldığı esnada feryatlarıyla yürekleri dağladı. Acılı anne, o halde fotoğraflarının çekilmesine itiraz etti.

Ev kadını Sibel ile güvenlik görevlisi olarak çalışan Deniz Ocak çiftinin ilk ve halen tek göz ağrıları Ediz Ocak bugün Çayırova Abdal Musa Cem Evi’nde kılınan cenaze namazının ardından Akse Mahallesi’ndeki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Çok yürek dağladı

CHP İl Gençlik Kolları Eğitim Sekreteri ve Gebze İlçe eski Başkan Yardımcısı Didem Seçkin’in yeğeni; CHP Gebze İlçe Tatlıkuyu Mahalle Örgütü SKM Birim Başkanı Haydar Seçkin’in torunu olan küçük Ediz ayrıca Sabır Seçkin, Kemal Ocak ve eşinin torunu; Çiğdem Seçkin, Figen Seçkin, Güray Seçkin ve ve Engin Ocak’ın yeğeniydi.

Tertemiz emaneti tertemiz geri verelim

Abdal Musa Cem Evi’ndeki cenaze namazı cem evi dedesi Mesut Yıldırım tarafından, “Sabi kişi niyetine” kıldırıldı. Yıldırım cenaze öncesi yaptığı konuşmada Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in, “Vakti zamanı gelince herkes gidecektir. Ne bir dakika eksik, ne bir dakika fazla”, “Birbirinizi sevin”, “İnsanların en hayırlısı insanlığa en faydası olandır” hadislerine yer verdi. “Allah’ın tertemiz verdiği emaneti tertemiz geri vermek gerekiyor. Allah’tan geldik, Allah’a döneceğiz” diyerek cemaate cenaze namazını kıldırdı.

 

CHP’li gençlerin 48 saate önce kurultay delegesi Deniz Kartal ile düğün mutluluğu ardından Didem Seçkin’in yeğeninin vefatıyla yürek acısını sığdırdığı cenazeye CHP İl Başkan Yardımcısı Şahin Yılmazel, Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık, Çayırova Kadın Kolları Başkanı Suna Çınar ile yönetimleri; Çayırova Belediyesi Meclis Üyeleri Abdulkadir Honca, Halis Koç, Ata Savaş Durak, Kemal Karagül ve Dursun Yıldız; parti üyeleri, Seçkin Ailesi’nin akrabaları ve sevenleri ile vatandaşlar katıldı.

Kocaeli Zirve; Ediz’e Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diler.

 

DİĞER HABERLER

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

16 yaş ve üzerindeki motorlu araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkarılmasına bağlı olarak, aynı cins yeni bir aracın ilk alımında terkin edilecek ÖTV'nin üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltildi. İndirim miktarları yeni aracın ÖTV matrahı 70 bin liraya kadar olanlarda 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı. Matrahı 70 bin lira ile 120 bin lira arasında olan araçlar için terkin edilecek ÖTV 12 bin lira oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ