KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Omurilik engellileri yararına kermes
Omurilik engellileri yararına kermes
Güncel
13 Aralık 2009 Pazar 22:44
  • 741
  • 0

Omurilik engellileri yararına kermes

Türkan Dereli İlköğretim Okulu’nun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında omurilik engelli çocuklar yararına kuru gıda kermesi açtı

Türkan Dereli İlköğretim Okulu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü dün sosyal sorumluluk projesi kapsamında omurilik engelli çocuklar yararına Sanat Sokağı`nda kuru gıda kermesi açtı. 3 gün boyunca açık kalacak olan kermesten 2 bin 500 TL`lik gelir beklenirken elde edilen para Omurilik Engeliler Derneği İstanbul merkezine gönderilecek. Sanat Sokağı`nda düzenlenen kermese şehir dışında olmasında dolayısıyla okul müdürü Ali Rıza Gündoğdu katılamazken, müdür yardımcısı Dilek Başer, rehber öğretmenler Rabia Çöpoğlu, Serpil Çakar, Habibe Erkek ile veliler katıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü rehberlik öğretmeni Habibe Erkek,  kermesin omurilik engeli çocuklar yararına olmasını ise şöyle açıkladı:  
Omurilik engellisi Berkay için


 “Okulumuzun tek engelli çocuğu 6. sınıf öğrencisi Berkay Caner omurilik engellisi ve aynı zamanda Omurilik Engelliler Derneği`ne üye.  Bu işi 2C sınıfı velileri üstlendi. Bu kapsamda 48 öğrencimiz kermesin düzenlenmesinde çok çaba sarf etti.  Engelli öğrencimiz Berkay`ında katkısı büyü oldu. Hava muhalefetinden dolayı öğrencilerimiz açılışa katılamadı. Kermesimiz salı akşamı saat 18.00`de sona erecek. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı bekliyoruz. Türkan Dereli İlköğretim Okulu olarak sosyal yardımlaşma ve dayanışma projelerimize devam edeceğiz” dedi.  Kermes sabah sat 09.00 ile 18.00 arası açık kalacak. Makarnadan, sarımsağa, sıvı yağdan hazır çorbaya kadar pek çok şeyi bulabileceğiniz kuru gıda kermesinde fiyatlar 50 kuruş ile 4 TL arasında değişiyor. 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ