KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Önce kursa katıldı sonra iş sahibi oldu
Önce kursa katıldı sonra iş sahibi oldu
Güncel
19 Aralık 2011 Pazartesi 08:35
  • 916
  • 0

Önce kursa katıldı sonra iş sahibi oldu

KOMEK’in verdiği “Eğitici Annelik” kursuna katılan Rukiye Özbek, Çayırova Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’nda çalışmaya başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı olarak faaliyet gösteren KO-MEK, kursiyerlerini iş sahibi yapmayı sürdürüyor. KO-MEK`te verilen “Eğitici Annelik” kursunu bitiren Rukiye Özbek, aldığı eğitim sayesinde iş bulanlar kervanına katıldı. Özbek, Çayırova Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu`nda eğitici anne olarak görev yapmaya başladı. Mesleğini çok sevdiğini söyleyen Özbek, KO-MEK sayesinde hem iş bulduğunu hem de çok sevdiği çocuklara anne şefkati vermenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.
 

KENDİ ÇOCUKLARIM GİBİ
Çocuklara karşı sevgisini her fırsatta dile getiren Özbek, “Burada altı çocuğun eğitimi ile ilgileniyorum. Onları kendi çocuklarım gibi görüyorum. Gün içerisinde okula hazırlanmalarında, yemek yemelerinde, ders çalışmalarında, düzenli uyumalarında, belli bir disiplin içerisinde olmalarında  elimden gelen desteği gösteriyorum. Onlara KO-MEK`te aldığım eğitim ile iş sahibi olma serüvenimi örnek gösteriyorum” dedi. Halen birçok dalda kurslara katılan Özbek, bu sayede öz güveninin arttığına dikkat çekti.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ