KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Onlar evlilik programı izlemiyor İngilizce öğreniyorlar
Onlar evlilik programı izlemiyor İngilizce öğreniyorlar
Güncel
06 Aralık 2011 Salı 11:00
  • 1840
  • 3

Onlar evlilik programı izlemiyor İngilizce öğreniyorlar

KO-MEK kursuna katılan ev hanımları rutin hayattan sıyrılarak kendilerini farklı alanlarda yetiştirme fırsatı yakalıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) her kesimden vatandaşın hayatına anlam katmayı sürdürüyor. Özellikle kurslara katılan hanımlar KO-MEK sayesinde yaşadıkları rutin hayattan sıyrılarak kendilerini farklı alanlarda yetiştirme fırsatı yakalıyor. Beylikbağı kurs merkezine gelen 18 hanım da KO-MEK`te İngilizce öğreniyor.


İNGİLİZCE ÖĞRENİYOR
Hanımlar KO-MEK sayesinde artık evde oturmak yerine kendilerini farklı alanlarda yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Beylikbağı KO-MEK Kurs Merkezi`nde ev hanımlarından oluşan 18 kişilik sınıfta İngilizce eğitimi veriliyor. İkinci kura geçen ev hanımları, İngilizce`nin artık hayatın her alanında olduğunu söylüyor.


AMAÇ FARKLI ARAÇ İNGİLİZCE
Ev hanımlarının hepsi farklı amaçlar için İngilizce kursuna başlamış. Kursiyerlerden bazıları çocuklarının okuldaki İngilizce derslerine yardımcı olabilmek, bazıları ise dışarıdan okudukları ilkokul ve lise derslerine yardımcı olması amacıyla kursa katıldıklarını ifade ediyor.


BİLMİYORUM DEMEK İSTEMİYORUM
İngilizce kursuna katılan Kevser Nurefşelçil ileride kızının derslerine yardımcı olmak için kursa geldiğini söyledi. 15 yıl önce liseden mezun olduğunu ve o dönemden bu yana öğrendiği İngilizceyi unuttuğunu kaydeden Kevser hanım, “Kızım bu sene ikinci sınıfa gidiyor. O dördüncü sınıfa geçtiği zaman ben üçüncü kurda olacağım. Kızım bana soru sorduğu zaman bilmiyorum demek istemiyorum.  Onun için KO-MEK kurslarına katılma kararı aldım`` dedi. KO-MEK`ten yararlanmaya devam edeceğini ifade eden Kevser belirten Nurefşelçil, ileride ilk yardım ve diksiyon kurslarına da geleceğini söyledi. Kurslara katıldıktan sonra kendine olan güveninin arttığına değinen Kevser hanım, “Diksiyon kursunu bitirdikten sonra toplum içinde kendimi daha iyi ifade edebileceğim. İlk yardımı da yanımda birine bir şey olduğu zaman ne yapacağımı düşünmek yerine yardım etmek için kullanacağım” şeklinde konuştu. 


EĞİTİMİME DESTEK İÇİN KO-MEK
KO-MEK İngilizce kursiyeri Zümrüt Ünal ise İngilizce kursunun eğitimine katkı sağladığını anlattı. İlkokulu dışarıdan okuduğunu ve KO-MEK`te aldığı İngilizcenin derslerine fayda sağladığına dikkat çeken Zümrüt Ünal, İngilizce öğrenmesinin çocukları açısından da yararlı olacağını söyledi.


HANIMLARDAN TEŞEKKÜR
İngilizce kursiyeri hanımlar KOMEK sayesinde saatlerce evde boş vakit geçirmekten kurtulduklarını yineleyerek kendilerine bu imkânı sunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`na teşekkür etti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ