KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Turgut Reis İlköğretim Okulu yarışmalara damgasını vurdu
Turgut Reis İlköğretim Okulu yarışmalara damgasını vurdu
Güncel
21 Nisan 2010 Çarşamba 14:07
  • 1563
  • 0

Turgut Reis İlköğretim Okulu yarışmalara damgasını vurdu

Turgut Reis İlköğretim Okulu, 23 Nisan kutlamaları dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında toplam 6 derece kazandı

Derince`nin en eski ve en başarılı okullarından Turgut Reis İlköğretim Okulu son dönemde elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiriyor. Satrançta, masa tenisinde, judoda önemli başarılarını sıkça sizlere aktardığımız okul bu sefer sanatta kendisini gösterdi ve adeta kırılması güç bir rekora imza attı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Derince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Derince Belediyesi tarafından organize edilen “Anne ve Babamın İçindeki Çocuk” konulu kompozisyon yarışmasında ilçe birincisi ve ilçe ikincisi Turgut Reis İlköğretim Okulu öğrencileri arasından çıktı.

DERECEYE GİRENLER
Kompozisyon dalında birinci “Koca Çocuklar” başlıklı yazısıyla Turgut Reis İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Hatice Hale Abay olurken, aynı yarışmada ikinciliği ise “İçimizdeki Çocuk” isimli yazısıyla 7. sınıf öğrencisi Nida Demirbek elde etti. Derince Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan konulu bir diğer yarışma ise şiir dalındaydı ve bu yarışmada da Turgut Reis farkını ortaya koyarak yarışmada ikinciliği ve üçüncülüğü kazandı.

3 DALDA 6 DERECE
Şiir dalında ikinciliği Hatice Hale Abay, üçüncülüğü ise Aysu Yılmaz elde etti. Son yarışma ise resim dalında yapıldı ve bu dalda da birincilik ve üçüncülük Turgut Reis`in oldu. Brinciliği okulun 5-C sınıfı öğrencilerinden Selin Canbay, üçüncülüğü ise 4-A sınıfından Berra Duyar kazandı. 3 dalda 6 derece elde ederek hem öğretmenlerini hem de ailelerini sevindiren öğrencilere okul müdürü Hüseyin Canerik birer kitap armağan etti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ