KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Ordulular Kutlu Doğum Haftası’nı erken başlattı
Ordulular Kutlu Doğum Haftası’nı erken başlattı
Güncel
09 Nisan 2010 Cuma 16:01
  • 980
  • 0

Ordulular Kutlu Doğum Haftası’nı erken başlattı

Ordulular Derneği, 14-20 Nisan’da kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası’nı yaklaşık bir hafta öncesinde etkinlik düzenleyerek, haftayı erken başlattı

Kocaeli Ordulular Derneği ve Marmara Ordulular Derneği önceki akşam Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Sabancı Kültür Merkezi`nde bir etkinlik gerçekleştirdi. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr. Ali Erbaş`ın konuşmacı olarak katıldığı programa İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Kartepe İlçe Müftüsü Sinan İsmail Gülsü, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, TP İzmit İlçe Başkanı Faruk Bostan, İSU Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yörük, Marmara Ordulular Dernek Başkanı Mehmet Çun ve Kocaeli Ordulular Dernek Başkanı Cemalettin Özdemir ile Ordulular katıldı.

İLAHİLER AĞLATTI
Etkinlikte konuşan İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Kutlu Doğum Haftası`nın önemine vurgu yaparak, “Bütün varlık alemine, inansın yada inanmasın rahman olan bir peygamberimiz var” şeklinde konuştu. Sönmezoğlu`nun ardından Kartepe İlçe Müftüsü Sinan İsmail Gülsu da kısa konuşma gerçekleştirdi. Konuşma sonrasında sahneye çıkan Kartepe İlçe Müftülüğü İlahi Korosu`nun ilahilerine eşlik eden salondakiler gözyaşlarına hakim olamadı. Koronun ardından Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Ali Erbaş`ın söyleşisi gerçekleştirildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ