KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Örengül: ‘Uyanık olalım’
Örengül: ‘Uyanık olalım’
Güncel
01 Aralık 2012 Cumartesi 11:12
  • 1373
  • 1

Örengül: ‘Uyanık olalım’

ADD geleneksel olarak düzenlediği dayanışma toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya CHP’li Örengül’ün sözleri damga vurdu
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi`nin geleneksel olarak düzenlediği ‘ADD ne yapmalı?` konulu danışma ve dayanışma toplantısı, Tanyıldız Düğün Salonu`nda gerçekleştirildi. ADD Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Küpçü`nün ev sahipliği yaptığı toplantıda CHP`lilerin söylemleri dikkat çekti. CHP`li meclis üyesi Fahri Örengül`ün ‘uyanık olmalıyız` sözü toplantıya damga vurdu.
 
CHP`LİLERDEN İLGİ
ADD Kocaeli Şubesi`nin gerçekleştirdiği toplantıya; CHP eki milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP`li meclis üyesi Fahri Örengül, DSP İl Başkanı Selman Gürpınar, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, Diş Hekimleri Odası Başkanı Nilgün Özyuva, avukat Cumhur Arıkan, CHP`li kadınlar, bazı sivil toplum kuruluşları ve davetliler katıldı.
 
İLERİ DEMOKRASİ
Toplantının ilk konuşmasını ev sahibi ADD Başkanı Mustafa Küpçü yaptı. İnsanca yaşanabilen bir ülkenin demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti niteliği taşıması gerektiğini kaydeden Küpçü, “Bugün ülkemiz, bu temel niteliklerden yoksundur. İleri demokrasi tek adam egemenliği olarak algılanmakta, o tek adam hayatın tek alanine, tek başına müdahil olabilmektedir” şeklinde konuştu.
 
UYANIK OLMALISINIZ
Büyükşehir`in sahip olduğu bütçeyi eleştiren Örengül, “Kocaeli`de sokağa çıkıp, AKP yandaşlı dönüşüme karşı çıkmalıyız. Çünkü Atatürk düşüncesi özgürlük ve bağımsızlıktır. Bu kente trilyonlar giriyor. Bu trilyonlar sosyal ve siyasal dönüşüm için harcanıyor. Hepinizin çok uyanık olması lazım. Önümüzdeki yerel seçimde ortak yapılanmaya gidilmeli” diyerek bunun şart olduğunu söyledi.
 
TEK SIKINTI PARTİLER
Kıyafet yasasına değinen Süleyman Pekin, kıyafet yasasına karşı durulması gerektiğinin altını çizdi. Ardından söz alan DSP İl Başkanı Selman Gürpınar ise toplantıya genç yaşta katılımcının olmadığına değinerek, “Bizim çocuklarımız Cumhuriyeti ve Atatürkçülüğü her yerde savunma gayreti içinde. Tek sıkıntı gençlerimizin siyasi partilerden korkması” dedi. 
 
BİRLİKTELİK İÇİN ÇAĞRI
AKP iktidarını eleştiren Erenkaya, “Emperyalist güçlerle birlikte olan bu iktidar, ülkeyi parçalama konusunda ilerliyor. Esas düşünce Türkiye`nin parçalanmasıdır. Bizler farklı düşüncelerde olabiliriz ama Türkiye`nin geleceği için Atatürk ilkelerini yaşatabilme adına birlikte olabilmemiz lazım” diyerek toplantıya katılanlara çağrıda bulundu. Toplantı fikir alışverişiyle devam etti.   
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ