KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Osmaniye’den dilenmek için geldiler
Osmaniye’den dilenmek için geldiler
Güncel
18 Eylül 2009 Cuma 18:22
  • 677
  • 0

Osmaniye’den dilenmek için geldiler

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilere yönelik düzenlediği operasyonda bayram öncesi dilenmek için Osmaniye’den gelen sahtekarları yakaladı

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü`ne bağlı ekipler, Ramazan ayında sayıları artan ve halkın dini duygularını istismar ederek dilencilik yapan çok sayıda kişiye operasyon düzenledi. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, özellikle Cuma günlerinde ve cami çevrelerinde vatandaşlardan yardım alabilmek için, kendilerini profesyonel bir şekilde sakat ve hasta gibi gösteren çok sayıda dilenciyi topladı. Toplanan dilenciler arasında Osmaniye`den Gebze`ye bayram öncesi dilencilik yapmak için gelenlerin de bulunduğu bildirildi.

YETKİLİLER UYARDI

Dilenciliği bir meslek ve kazanç kapısı haline getiren bu kişilerin çoğunun durumunun, onlara yardım eden insanlardan çok daha iyi olduğunu vurgulayan zabıta müdürlüğü yetkilileri, duygu sömürüsü yapan bu kişilere aldanılmaması gerektiğini bildirdi. Vatandaşlardan yardım talebinde bulunan her dilenciye gözü kapalı sadaka vermemelerini isteyen Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, Gebze genelinde dilenci operasyonunun devam edeceğini belirtti.
 


Twitter
Twitter

KENT REHBERİ