KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Otogarın ortasına molotof kokteyli attı
Otogarın ortasına molotof kokteyli attı
Güncel
03 Aralık 2012 Pazartesi 15:35
  • 4113
  • 1

Otogarın ortasına molotof kokteyli attı

İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminalinde sabotaj tatbikatı yapıldı. Otogarda yolcu olarak bekleyen çok sayıda vatandaş film izler gibi tatbikatı izledi

Tatbikattan fotoğraflar için TIKLAYIN

Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Müdürlüğü ile İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmeciliği, terminalde sabotaj tatbikatı yaptı. Bir kişinin yanan iki adet molotof kokteylini polis, zabıta ve tahsildar bürosunun olduğu yere atmasıyla başlayan tatbikatta yaralıların kurtarılması, sanığın etkisiz hale getirilmesi, yangının söndürülmesi ve yaralıların hastaneye sevki sunuldu. 

 

ANONSLAR YAPILDI
Otogarda gerçekleştirilen tatbikata Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Terminaller Şube Müdürü Arif Apaydın, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Şube Müdürü Kemal Altuner, Otogar Dernek Başkanı Halil Baylam`ın yanı sıra otogardaki vatandaşlar da katıldı. Otogar içerisinde sık sık tatbikat olacağına dair anonslar yapıldı. 
 

HİKAYE UYGULANDI
14.30 sıralarında Molotof kokteylini atmaya çalışan görevli ilk atışında başarılı olamazken,  ikinci atışında ise ancak başarılı olabildi. 18 ayrı kurtarma ekibin görev yaptığı tatbikatta ilk olarak olayda yaralanan iki kişi ekipler tarafından kurtarıldı. Ardından ise otogarda bulunan su tankeriyle ekipler müdahaleye başlarken, otogarda görevli polis memuru ise kaçan zanlıyı yakaladı. Ekipler de o arada yangını söndürmeye başladı. 
 

VATANDAŞ İZLEDİ
Bu sırada otogarda yolcu olarak bekleyen çok sayıda vatandaş film izler gibi tatbikatı izlerken, olay yerine kontrol amaçlı itfaiyelerin de gelmesiyle birlikte tatbikat sona erdi. Kısa bir konuşma yapan genel sekreter yardımcısı Çöpoğlu “Umarız ki böyle bir olayla karşılaşmayız. Ama tatbikata görev alanların tamamına teşekkür ediyoruz. Her zaman her şeye karşı hazırlık olmalıyız” dedi. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ