Otoparkta lift sistemi çöktü!
Otoparkta lift sistemi çöktü!
Güncel
14 Eylül 2018 Cuma 14:04
  • 1958
  • 0

Otoparkta lift sistemi çöktü!

Kocaeli’de kent merkezinde inşa edilen yarı otomatik otopark arıza yaptı. 1 yıl ücretsiz hizmet verecek olan otoparkta lift sistemi çöktü, araçlar üst üste yığıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi deneme yapmadan geç açılmasına rağmen sıkıntılar devam ediyor

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde kent merkezinde, eski valilik alanında inşa edilen otopark, park yerinden tasarruf sağlayacaktı. Yarı otomatik sistemle çalışacak olan 357 araç kapasitesine sahip otopark geçtiğimiz günlerde açıldı. 6 bin 600 metre kare alana sahip otoparkta engelli ve elektrikli otomobiller için de yer ayrıldı. Kapalı otoparktan çıkışlar asansörler ile sağlanacaktı. Yeraltı otoparkının Kocaeli’de ilk kez uygulanacak bir sistemle hizmet verecekti.

 

ARAÇLAR ÇÖKEN ASANSÖRLERİN ALTINDA KALDI

Yarı otomatik otopark mekanizması bulunan otoparkta vatandaşlar, arabasını belirlenen noktalara bıraktıktan sonra araçlar boş olan yere otomatik olarak çekilecekti. Böylece vatandaşlar zahmetsizce araçlarını park edebilme imkânı bulacaktı. Otopark geçtiğimiz günlerde hizmete açıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otoparkın 1 yıl boyunca ücretsiz olacağını duyurdu. Vatandaşlar heyecanlandı ve kullanıma başladı. Ancak sistem arıza yaptı. Otoparka park eden binlerce liralık araçlar çöken asansörlerin ve araçların altında kaldı.

 

ARAÇLAR ÜST ÜSTE BİNDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan bölge sakinlerinden CHP İzmit İlçe Sekreteri Avukat Mehmet Nazım Gençtürk, “Otoparkın ücretsiz olacağını duyunca çok sevindik. Açıldıktan sonra kullanmaya başladık. Ancak sorunlar açılışla birlikte başladı. Aracı park ederken sıra beklemiyorsunuz ancak aracı alacağınız zaman sistem arıza yapıyor ve aracınız saatlerce teslim edilmiyor. Adeta rehin kalıyorsunuz. Daha da vahimi önceki gün lift sistemi çöktü. Araçlar üst üste bindi. Bunun maddi sorumluluğunu kim üstlenecek? Binlerce liralık zarar var” diye konuştu.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Fatih

Yorum: Bu gazete kentin önem verdiği gazete idi ama artık boş bir kağıt parçası

31 yaşındaki genç hayata tutunamadı

Yazan: Hakan B.

Yorum: Cok erken oldu be rifat abi inanmak cok zor Allahim ailene sabir versin

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: İzmitli

Yorum: Diyecek söz yok ama sayın Bigman Çakman bu haberi neden siz dahil 1-2 gazete hariç diğerleri görmemezlikten geldi onu merak ediyorum.

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: Misafir

Yorum: Bizim halkımızı bu duruma düşürenleri Allah kahretsin

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: Körfezli

Yorum: İntihar eden Baba değil Toplum Bize ne oldu da Bir öğrenci pantolonu farklı diye Okula alınmasın , Babanın Katili Okul idareside olabilir ,BLD.BŞK. kALKSIN Suriyedede Okul yaptırsın !!!!!!!! ?????????

Başiskele belediyesi sata sata bitiremedi

Yazan: hamdi

Yorum: satın bakalm füzüli ilere harcayın hesap günü gelir birgün ama bu dünyada ama öbür dünyada bu milletin geleceğini ona buna peşkeş çekin bakalım hesap günü gelecek birgün

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

KENT REHBERİ