KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Otoparkta lift sistemi çöktü!
Otoparkta lift sistemi çöktü!
Güncel
14 Eylül 2018 Cuma 14:04
  • 3120
  • 0

Otoparkta lift sistemi çöktü!

Kocaeli’de kent merkezinde inşa edilen yarı otomatik otopark arıza yaptı. 1 yıl ücretsiz hizmet verecek olan otoparkta lift sistemi çöktü, araçlar üst üste yığıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi deneme yapmadan geç açılmasına rağmen sıkıntılar devam ediyor

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde kent merkezinde, eski valilik alanında inşa edilen otopark, park yerinden tasarruf sağlayacaktı. Yarı otomatik sistemle çalışacak olan 357 araç kapasitesine sahip otopark geçtiğimiz günlerde açıldı. 6 bin 600 metre kare alana sahip otoparkta engelli ve elektrikli otomobiller için de yer ayrıldı. Kapalı otoparktan çıkışlar asansörler ile sağlanacaktı. Yeraltı otoparkının Kocaeli’de ilk kez uygulanacak bir sistemle hizmet verecekti.

 

ARAÇLAR ÇÖKEN ASANSÖRLERİN ALTINDA KALDI

Yarı otomatik otopark mekanizması bulunan otoparkta vatandaşlar, arabasını belirlenen noktalara bıraktıktan sonra araçlar boş olan yere otomatik olarak çekilecekti. Böylece vatandaşlar zahmetsizce araçlarını park edebilme imkânı bulacaktı. Otopark geçtiğimiz günlerde hizmete açıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otoparkın 1 yıl boyunca ücretsiz olacağını duyurdu. Vatandaşlar heyecanlandı ve kullanıma başladı. Ancak sistem arıza yaptı. Otoparka park eden binlerce liralık araçlar çöken asansörlerin ve araçların altında kaldı.

 

ARAÇLAR ÜST ÜSTE BİNDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan bölge sakinlerinden CHP İzmit İlçe Sekreteri Avukat Mehmet Nazım Gençtürk, “Otoparkın ücretsiz olacağını duyunca çok sevindik. Açıldıktan sonra kullanmaya başladık. Ancak sorunlar açılışla birlikte başladı. Aracı park ederken sıra beklemiyorsunuz ancak aracı alacağınız zaman sistem arıza yapıyor ve aracınız saatlerce teslim edilmiyor. Adeta rehin kalıyorsunuz. Daha da vahimi önceki gün lift sistemi çöktü. Araçlar üst üste bindi. Bunun maddi sorumluluğunu kim üstlenecek? Binlerce liralık zarar var” diye konuştu.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ