KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
Oyun İsTasyonu Kanlı Nigar’la açıldı
Oyun İsTasyonu Kanlı Nigar’la açıldı
Güncel
02 Aralık 2010 Perşembe 13:23
  • 2209
  • 1

Oyun İsTasyonu Kanlı Nigar’la açıldı

Kocaeli’de altı yıldır her hafta seyircisi ile buluşan Oyun İsTasyonu, kendi sahnesine kavuştu. Oyun İsTasyonu Kültür Merkezi “Kanlı Nigar” oyunu ile açıldı

6 yıldır her hafta seyircisinin karşısına çıkan Oyun İsTasyonu, Kemal Paşa Mahallesi`nde, kentimize yeni bir kültür merkezi daha kazandırdı. 287 kişi kapasiteli kültür merkezinin açılışını Oyun İsTasyonu Genel Yayın Yönetmeni Gülabi Turan ve Deniz Mühendislik Yetkilisi Uğraç Çiftçi yaptı. Açılışın ardından Sadık Şendil`e ait, yönetmenliğini Kadir Yüksel`in yaptığı “Kanlı Nigar” adlı müzikli tiyatro oyunu son kez seyirci ile buluştu.
 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Daha sonra Oyun İsTasyonu Genel Yayın Yönetmeni Gülabi Turan, Deniz Mühendislik adına İhsan Türk, Gülaçtı Konakları adına Uğraş Çiftçi ve Ali Korkmaz, Fatih Gümüş`e plaket takdim etti. Plaket töreninin ardından kokteyle geçildi.
Gülabi Turan, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Kültür merkezimiz hem Oyun İsTasyonu topluluğunun oyunlarına hem de misafir tiyatro topluluklarının oyunlarına ev sahipliği yapacak.
 

SON DEFA SAHNELENDİ
Henüz genç bir tiyatro topluluğu olmamıza rağmen altıncı sezonumuzda kendi sahnemize kavuştuk. Herkesin sahne yetersizliği, prova yapacak, oyunlarını sahneleyecek yer bulamadığı bir dönemde kendi olanaklarımızla böyle bir yer açmanın mutluluğunu yaşadık.  Bir yılı aşkın süredir sahnelenen ve 38 defa seyirci ile buluşan ‘Kanlı Nigar` adlı oyun bu akşam son defa sahnelendi. ‘Kanlı Nigar` bizim için farklı bir yere sahip.
 

OYUNCULARA TEŞEKKÜR
Oyun İsTasyonu Kültür Merkezi`nin ışığından, halısına, kadar tüm tiyatrocu arkadaşlarımızın emeği var, herkese çok teşekkür ediyorum.” Oyunun sonunda görüşlerini aldığımız ‘Kanlı Nigar`ın ‘Laz` karakterini canlandıran usta oyuncusu Cengizhan Eren ise şunları kaydetti: “Bir buçuk yıldır seyircisiyle buluşan ‘Kanlı Nigar` başrol oyuncusu Gökhan Çolak`ın iş nedeniyle Avrupa`ya gitmesinden dolayı bugün son defa sahnelendi.

MÜKEMMEL BİR GECEYDİ

Yeni bir kültür merkezi açmış olmak bize mutluluk verirken aynı zamanda son perdemiz olduğu için farklı bir duygu içersindeyiz. Kanlı Nigar oyunu için bir buçuk aylık çalışma süreci geçirdik ve çok fazla emek verdik. Hem oyun hem de kültür merkezi konusunda emeğimizin karşılığını alıyoruz. Bugün mükemmel bir gece oldu. Sürpriz oyunlarla seyirciyle yeniden buluşacağız.” Açılış programı verilen kokteylin ardından son buldu. 
Ahmet AKÇAALANKanlı Nigar`ın oyuncuları ve ekibi:
Kadir Yüksel (Yönetmen), Utku Saygı(ışık), Engin Demirel (Agah), Sevda Yıldırım (Bacı), Hüseyin Demirci (Safter), Şebnem Telci (Nigar), Aynur Seren (Nigar`ın kızı), Cengizhan Eren (Laz), Kamil Kaplan (İstinyeli), Gökhan Çolak (Abdi), Filiz Eliş (Nadide), Gülabi Turan (Acem), Gonca Ketenas (Badide), Tufan Katırcı (Narçın). 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ