KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Özel çocuklar için aktivite programı
Özel çocuklar için aktivite programı
Güncel
20 Aralık 2011 Salı 14:08
  • 867
  • 0

Özel çocuklar için aktivite programı

KOÜ BESYO ile Özel Peteğim Özel Eğitim Okulu tarafından, özel çocuklar için cumartesi günleri yapılacak bir aktivite programı başlatıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile Özel Peteğim Özel Eğitim Okulu`nun birlikte düzenlediği Özel Çocuklar Fiziksel Aktivite Programı`nın açılışı BESYO Toplantı Salonu`nda düzenlenen törenle yapıldı. Açılışa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adnan Kalyoncu, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Zihinsel Engelli Beceri Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Erkaya, öğretim üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Açılış konuşmalarının ardından Özel Peteğim Özel Eğitim Okulu öğrencileri dans gösterisi sergiledi.

 

 

HER HAFTA CUMARTESİ
KOÜ BESYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Menşure Aydın ve beden eğitimi öğretmeni Tahir Tarım, programın amacının özel çocukların bağımsız hareket etmelerini, özgüvenlerinin artmasını ve toplumla entegre yaşamalarını sağlamak olduğunu belirtti. Programın her hafta cumartesi günleri 10.00 ile 12.00 saatleri arasında Umuttepe Yerleşkesi Gazanfer Bilge Spor Salonu`nda yapılacağı ve ailelerin de çocuklarını izlemeye gelebilecekleri ifade edildi. Program sonunda özel çocuklar ve ailelerine spor tesisleri gezdirilerek, yapılacak aktivite programı anlatıldı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ