KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Özel öğrenciler ağlattı!
Özel öğrenciler ağlattı!
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 11:25
  • 1752
  • 0

Özel öğrenciler ağlattı!

Toplumsal sorumluluk projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi öğrencileri tarafından çeşitli branşlarda ders alan özel öğrenciler sertifika töreninde herkesi ağlattı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Toplumsal Sorumluluk Projesi kapsamında üniversite öğrencileri çok anlamlı bir organizasyona imza attı. Fen edebiyat fakültesinden 46 öğrenci, Nuh Çimento İş Okulu`ndan mezun olan 13 özel öğrenciye kendi dallarındaki çeşitli branşlarda ders verdi. Derslerini başarıyla tamamlayan özel öğrenciler için çok özel bir sertifika töreni düzenlendi. Törende kep giyen özel öğrenciler herkesi duygulandırdı. 

 
YOĞUN KATILIM
Özel öğrenci Ceren Görgün`ün fikri olan proje kapsamında fakültede okuyan üniversiteliler, özel çocukları 5 kez fakülteye getirerek eğitim verdi. Fen edebiyat fakültesi salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine; fakülte dekanı Halis Aygün, mühendislik fakültesi kimya bölümünden Prof. Veli Deniz, proje sorumlusu Seda Karayümnü Bozbaş, özel çocuklar ve aileleri ile öğrenciler büyük katılım sağladı.
 
CEREN`İN HAYALİYDİ
Projede yer alan öğrenciler adına konuşan Oğuzhan Uğurlu, projenin mimarı Ceren Görgün ile kürsüye çıktı. Oğuzhan Uğurlu, “Bu proje Ceren`in bir hayaliydi. Biz bunu yeşerttik ve büyüttük. Kendilerini belli periyotlarda misafir ettik. Onlarla derslere girdik, oyunlar oynadık. Asıl amacımız onların beyninde bir etki bırakmaktı. Hedefimiz sonuca ulaştı” dedi. 
 
GÖZYAŞI SEL OLDU
Bu sırada özel öğrenci Ceren Görgün ile Oğuzhan Uğurlu birbirine sarılınca salondaki herkes duygulandı. Görgün`ün annesi Tenzile Görgün de kısa bir konuşma yaparak, “Toplumdan, bizim birey olduğumuzu kabul etmelerini istiyoruz. Bu tür çocuklara iş imkanı sunulsun. Bizim çocuklarımız arada kalıyor. Okula gidiyorlar ama yarıda kalıyor her şey” diyerek şiir okudu. Konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan Prof. Dr. Veli Deniz ise gözyaşlarına hakim olamadı. 
 
İNSANLIĞIMIZI HATIRLADIK
Prof. Dr. Deniz, “Öğrencilerimiz, bu projeyle bize insan olduğumuzu hatırlattı. Gözyaşlarımı sevinç gözyaşı olarak kabul edin. Bu proje bana bilmediğim birçok şeyi öğretti ve projemiz devam edecek. Bu projenin Türkiye`nin genelinde yayılması için var gücümle çalışacağım. Tüm iş yerlerini gezeceğiz. Onlara iş imkanı sağlamaları için yardımcı olacağız. Gerekirse bu konuyu meclise bile taşıyacağım” diye konuştu. Konuşmaların ardından öğrencilere sertifikaları verildi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ