KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Özkan: İstifalar duygusal
Özkan: İstifalar duygusal
Güncel
12 Eylül 2009 Cumartesi 18:23
  • 1022
  • 4

Özkan: İstifalar duygusal

Belediye-İş Sendikası Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, Veli Göl’ün profesyonel kadrosunun düşürülmesinin tüzük gereği olduğunu söyleyerek, 'Arkadaşlar duygusal yaklaştı' dedi

Belediye-İş Sendikası 1 No'lu Şube'de önceki gün yaşanan istifalar, kafalarda soru işaretleri bıraktı. Şube sekreteri Veli Göl'ün profesyonel kadrosunun düşürülmesi ve sendika çalışanı Barış Atmaca'nın ücretsiz izne çıkarılmasını gerekçe göstererek, şube yönetimi ve iş yeri temsilciliğinden istifa eden 13 kişi genel merkezi Kocaeli'de verilen mücadeleye yetirence önem vermemekle suçlamış, bu nedenle görevlerinden istifa ettiklerini açıklamıştı. Konuyla ilgili görüşlerine Başvurduğumuz Belediye-İş Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, yaşananlara açıklama getirdi. Özkan, tüzük gereği profesyonel kadronun düşürüldüğünü söyledi.

TÜZÜK GEREĞİ DÜŞÜRÜLDÜ

Şube sekreteri Veli Göl'ün profesyonel kadrosunun tüzük gereği düşürüldüğünü söyleyen Özkan, “Tüzüğümüz gereği, üye sayısı 2 binin altına düşün şubelerde profesyonel sayısı 1'i geçemiyor. Bu nedenle Veli arkadaşımızın profesyonel kadrosunu düşürdük. Barış Atmaca ise özel sebeplerle izne ayrıldı' dedi. Açıklamayı yapanların duygusal davrandığını ileri süren Özkan, “Sendika hiçbir şeyden kaçmadı. Açıklamada yapsalar onlar bizim arkadaşlarımız. Üstelik sendikamızın en aktif en özverili insanları. Büyükşehir'deki süreçte en dik duran temsilcilerimiz. Böylesi sıkıntılı süreçlerde zaman zaman gerginlikler olur, geri düşmeler olur. Onlar bize sadece bugün değil, yarın da lazım. Hepsi çok değerli, ancak duygusal yönden yaklaşmaları doğru olmadı' dedi.  İstifalarının kabulüyle ilgili genel yönetim kurulunun karar vereceğini belirten Özkan, hiç kimsenin alternatifsiz olmadığını söyledi.

AKARSU, EVLİLİK İÇİN İZİNDEYDİM

Öte yandan ücretsiz izne gönderildiği söylenen Barış Atmaca'da bir açıklama yaptı. Atmaca, istifa haberinde isminin yanlış anlaşılma kaynaklı yer aldığını söyleyerek, Belediye-İş'e olmaktan gurur duyduğunu ifade etti. Atmaca, Büyükşehir'de yaşanan sürece işaret ederek, yöneticilerden iş yeri temsilcilerine kadar herkesin bu sürecin önüne geçmek için bir şeyler yapmaya çalıştığını belirterek, “Bu süreç nedeniyle ertelediğim evlilik kararımı gerçekleştirmek için izin kullanmaktayım. Temsilci arkadaşlarımızın yöneticilerimizin yanlış anlamada olsa verdikleri tepki beni duygulandırmıştır. Her zaman her şeyi paylaştığımız arkadaşlarımıza ağabeylerimize teşekkür ederim. Emeğin ve işçi sınıfına hizmetin önemini sendika çalışanı olarak çok iyi bilmekteyim. 8 yıldır çalıştığım Belediye-İş Sendikası'nda görevim devam etmekte' dedi. 
Nuray ÖZTÜRK


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ