KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Öztop çifti İZMEK’in müdavimlerinden oldu
Öztop çifti İZMEK’in müdavimlerinden oldu
Güncel
02 Aralık 2012 Pazar 10:19
  • 1155
  • 0

Öztop çifti İZMEK’in müdavimlerinden oldu

İzmit’te 25 yıldan beri kuyumculuk yapan 69 yaşındaki Selahattin Öztop ile emekli hemşire 65 yaşındaki Hatice Öztop çifti İZMEK’in müdavimlerinden oldu

İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (İZMEK) her yaştan ve her kesimden büyük ilgi görüyor. İzmit`te 25 yıldan beri kuyumculuk yapan 69 yaşındaki Selahattin Öztop ile emekli hemşire olan 65 yaşındaki eşi Hatice Öztop da İZMEK`in müdavimlerinden. Öztop çifti, ilerlemiş yaşlarına rağmen hasır takı kursuna katılmaktan ve yeni bir şeyler öğrenmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. 

 
KENDİM YAPIYORUM
Selahattin Öztop, mesleği gereği Trabzon hasırı ve telkarinin yapılışını bilmek zorunda olduğunu belirterek “Yıllardır bu işi başka kişilerin yardımıyla hallediyordum. İZMEK sayesinde artık bende bu sanatı öğrenip başkalarına ihtiyaç duymayacağım. Piyasada bu işi bilen kalifiye elaman bulmak da zor. İzmit Belediyesi`nin bu imkanından herkesin yararlanmasını istiyorum” dedi.
 
ÇOK MUTLUYUZ
Selahattin Bey`in eşi Hatice Öztop ise “Birçok sağlık kuruluşunda çalıştım elimden gelmeyen iş yoktur. Dikiş dikerim, örgü yaparım. Eşimin vasıtasıyla da bu işe başladım. Kendisi kuyumcu olduğu için Trabzon hasır takı yapımını çok merak ediyordu. Daha sonra eşimle birlikte bu kursa katılmaya karar verdik ve çok mutluyuz. Burada güzel arkadaşlıklar kurduk. Öğretmenimiz bizlerle çok güzel ilgileniyor. Yaptığımız iş çok sabır gerektiren bir iş. Sabredemeyen  hasır takı yapamaz” şeklinde konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ